Informacja

Dnia 29.12.2017 roku Kasa Urzędu Gminy Przytoczna czynna będzie do godziny 9.00.
Życzenia Świąteczne

1
Koncert Noworoczny


noworoczny
Koncert Kolęd i Pastorałek

koncert
Komunikat

Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 3 „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych”, poddziałanie 3.1 „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Plik do pobrania:
Zmiana terminu płatności za odpady komunalne

Od miesiąca grudnia 2017 r. opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać z góry bez wezwania w terminie

do 25 dnia każdego miesiąca, którego dotyczy opłata

(zgodnie z uchwałą Rady Gminy Przytoczna nr XXXVI/251/2017 z dnia 23 listopada 2017 r.)

 

Wójt Gminy Przytoczna

/-/ Bartłomiej Kucharyk
GORĄCZKA SOBOTNIEJ NOCY – 5 URODZINY NOWINKA PRZYTOCZNA

Nie milkną echa po wspaniałym koncercie urodzinowym Zespołu Tanecznego „NOWINKA”, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej.

TAKIEGO KONCERTU URODZINOWEGO JESZCZE NIE BYŁO!

Sala Gminnego Ośrodka Kultury wypełniona po brzegi, ogromny tort, ponad 150 artystów na scenie, prawdziwe gwiazdy i wspaniałe występy artystyczne. Tak Zespół Taneczny „NOWINKA” działający w Przytocznej świętował swoje 5. Urodziny.

W urodzinowym i dyskotekowym nastroju  Zespół  „NOWINKA” powitały zebranych  układem choreograficznym „D.I.S.C.O”. Podczas koncertu można było podziwiać żywiołowe inscenizacje, różnorodność tematyki tańca, wielką precyzję ruchów oraz popisy akrobatyczne w wykonaniu tych najstarszych jak i najmłodszych tancerzy Zespołu „NOWINKA”, którzy bardzo ciężko pracowali by przygotować taneczne show. Wspólnie z jubilatami wystąpili przyjaciele Nowinka ze Skwierzyny, Zespół Antrakt oraz gwiazdy wieczoru znani z programów telewizyjnych Taniec z Gwiazdami , You Can Dance czy Jak to melodia Nina Tyrka i Tomasz Barański. Koncert przeniósł nas w lata 70 i 80, niezawodny DJ Orzeł rozbawiał nas przez dwie godziny – bawiliśmy się w rytmach disco ale również nie zabrakło  wspomnień… wzruszeń i podziękowań.

– Wielkie ukłony dla Was i Waszych rodziców za ciężką pracę i wytrwałość. Nowinka to nie tylko taniec to największa rodzina w Gminie Przytoczna i jesteśmy z niej bardzo dumni. – powiedział Wójt Gminy Przytoczna.

Nie obyło się również bez podziękowań dla Kierownika Zespołu „NOWINKA” – Manueli Mamys, której za ciężką pracę dziękowali przybyli goście.

Dużym zaskoczeniem był występ niespodzianka przygotowany dla solenizantów. Rodzice dzieci tańczących w zespole oraz kadra Zespołu „NOWINKA” przygotowała specjalny układ choreograficzny „Mamma Mia” Było barwnie, wesoło i kolorowo. Ogromne zdziwienie a zarazem zachwyt towarzyszył zebranym na sali widowiskowej, gdy ujrzeli tę wesołą grupę na scenie, która małym podstępem wciągnęła do występu wójta Bartłomieja Kucharyka. Po zakończonym układzie braw nie było końca. Wspólnie z Nowinka na deskach GOK zatańczyły gwiazdy znane z telewizji Nina i Tomek zachwycili nas precyzją ruchu oraz magią tańca w tango i salsie.

Na sam koniec tanecznego święta wszyscy wykonawcy wystąpili we wspólnym układzie. Tuż po nim na scenę wjechał ogromny tort przygotowany ufundowany przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury oraz Przewodniczącego Rady Gminy.

Była to wspaniała i różnorodna tanecznie impreza. Przedstawiciele Stowarzyszenia „NEW DANCE” oraz rodzice włożyli wiele wysiłku aby przedsięwzięcie zyskało wysoki kunszt artystyczny nie tylko na scenie ale również od strony organizacyjnej.

W zgodnej opinii zaproszonych gości urodzinowy koncert był bardzo udany. Natomiast sami wykonawcy zgodnie podkreślili, że najważniejsze było to, iż wspaniała i wręcz rodzinna atmosfera pozwoliła na przebywanie razem, dzięki czemu mogli się cieszyć swoją obecnością i robić to co wszyscy kochają. Tańczyć!
Konkurs na Iluminację Świetlną

Wójt Gminy Przytoczna zaprasza do udziału w konkursie na
najładniejszą Iluminację Świetlną.

ilu2017

 

Plik do pobrania: