25 LAT WOLNOŚCI

image_pdfimage_print

Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający wolne wybory z 4 czerwca 1989 r.

 

   Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający wolne wybory z 4 czerwca 1989r. Pokolenie, które dziś uczy się w naszej szkole nie pamięta tych trudnych czasów przemian politycznych. Potrzebuje zatem naszej pomocy, by poznać ten szczególny okres polskiej historii, a tym samym kształtować i umacniać swój patriotyzm.

   Apel rozpoczęło uroczyste wprowadzenie ogromnej flagi państwowej, którą nieśli dumnie uczniowie wybrani ze wszystkich klas. Później głos zabrała Pani Dyrektor Brygida Konieczna. Przeniosła zebranych w realia poprzedniego ustroju. Próbowała uświadomić uczniom, dlaczego ten dzień jest tak ważny.

   Na boisku szkolnym rośnie piękny „Dąb Wolności”. Został uroczyście  zasadzony przez Panią Dyrektor Brygidę Konieczną, Pana Andrzeja Gnybka i Panią Wiolettę Pietrzak – sekretarz Gminy Przytoczna, która została zaproszona na dzisiejszą uroczystość.

   Odsłonięcie tablicy pamiątkowej miało wymiar symboliczny. Przy pomocy Pani Wiolety Pietrzak i Pani Brygidy Koniecznej zrobił to najmłodszy uczeń naszej szkoły – Ksawery Lorenc. W ten sposób pokazaliśmy, że pamięć o tym dniu będzie niesiona przez kolejne pokolenia.

   Druga część apelu odbyła się w sali gimnastycznej. Zebrali się tam uczniowie klas IV – VI, by obejrzeć prezentację o czasie przemian, którą przygotował Pan Michał Gnybek. W bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedział uczniom o tamtym okresie – przedstawił najważniejsze wydarzenia i postaci.

   Pani Dyrektor zachęciła uczniów, by porozmawiali dziś ze swoimi rodzicami i dziadkami o życiu w czasach poprzedniego ustroju.

   Bądźmy dumni – PAMIĘTAJMY!


Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej