TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

image_pdfimage_print

Dnia 14.04.2015 r. w Szkole Podstawowej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

 

Dnia 14.04.2015 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Przytocznej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Celem Turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Patronatem konkurs objęła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu, którą reprezentował kpt. Krzysztof Dobkiewicz. 

Przedstawicielami z ramienia Oddziału Gminnego ZOSP RP w Przytocznej był Prezes Zarządu Pan Bartłomiej Kucharyk oraz Komendant Gminny Związku OSP Pan Bogusław Chajduk.

Do eliminacji  przystąpiły szkoły podstawowe z Gminy Przytoczna oraz miejscowe gimnazjum. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Mateusz Ilczuk  (SP Wierzbno)

II miejsce – Maria Skierś (SP Wierzbno)

III miejsce – Bartłomiej Cieślarczyk  (SP Przytoczna)

W kategorii gimnazjum:

I miejsce – Daniel Pruchniewski

II miejsce – Wiktoria Ceisiółka

III miejsce – Oliwia Urbańska