16.075 TO KOLEJNY REKORD NASZEJ ORKIESTRY

MIERZYMY WYSOKO – to hasło tegorocznego finału. Tak też mierzył Sztab przy naszym Gimnazjum.
Jednak efekty naszego niedzielnego grania po raz kolejny zaskoczyły wszystkich. Przekroczyliśmy magiczną kwotę 16.000 złotych!

Jak to możliwe? U nas wszystko jest możliwe!

W niedzielny poranek w sztabie zbierają się pozytywnie nakręceni wolontariusze, by w asyście zawsze chętnych do działania strażaków oraz nauczycieli wyruszyć z puszkami kwestarskimi do wszystkich miejscowości naszej gminy.

Na przekór panującej aurze nad mieszkańcami naszej gminy unosi się aura życzliwości, zrozumienia i empatii. Wszyscy chętnie wspierają Orkiestrę i wrzucają złotówki do puszek. Duuużo złotówek!!!

Liczenie w sztabie trwało jeszcze podczas koncertu, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury. Już od dawna nasze finały to prawdziwe festiwale muzyki i tańca. Wspaniałe popisy taneczne dały zespoły Nowinka oraz T-teens, w dwóch tańcach zaprezentowały się panie ze Stowarzyszenia Przyjazna Wieś, wokalnie – Ewelina Surma, zespół Music Angels oraz Małgosia Ren, pięknie zagrał na fortepianie Hubert Napierała. Do szalonej zabawy porwały nas dwie gwiazdy koncertu: Andrzej Kozajda – Endrju oraz Bartek Wrona.

Tradycyjnie już podczas finałów odbywają się licytacje. To element orkiestrowego grania, na który wielu czeka. Emocjonujące licytacje 41 przedmiotów zaowocowały kwotą 4.405 zł. Najwyżej, bo za 410 zł, zlicytowano kosz obfitości, za 310 zł sprzedano koszulkę, po 300 zł musieli sięgnąć do portfeli nabywcy tortu oraz rzeźby „Serce” wykonanej przez p. J. Kopecia.

24 Finał zakończyliśmy łącząc się symbolicznie ze wszystkimi wolontariuszami przepięknym światełkiem do nieba.

Takich efektów nie osiągnęlibyśmy, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, którym bardzo gorąco dziękujemy.

Przede wszystkim wolontariuszom i członkom sztabu. A są to:

wolontariusze: M. Dykszak, W. Fanselow, J. Gabryelska, J. Gierczyńska, K. Gierczyńska, P. Gniazdowska, K. Grzybowski, K. Kolasińska, H. Koszko, J. Krzystyniak, P. Lewko, D. Łazuka, A. Majorek, W. Matusiewicz, A. Mądrowska, N. Milczyńska, Sz. Mleczak, N. Nadolna, M. Nowakowski, W. Pikus, J. Piotrowska, D. Pruchniewski, K. Racewicz, S. Ren, A. Rymas, Z. Strzelewicz, M. Szczepaniak, K. Szewczyk, J. Szwarc, J. Środecki, D. Telma, A. Trojanek, J. Wawrzyniak, N. Wąchalska, P. Wilska, M. Wojciechowska, W. Woźniak oraz nasza najmłodsza wolontariuszka – Madzia Bigoraj, której mama kwestowała w 1995 roku podczas pierwszego finału organizowanego w Przytocznej.

sztab: Mirosław Romanowski – szef sztabu, Piotr Barski, Iwona Bigoraj, Mirosława Furmanek, Piotr Jeske, Agnieszka Kogut, Katarzyna Kolasińska, Elżbieta Piątyszek, Anna Powązka-Słońska, Agnieszka Środecka, Joanna Wrona oraz niżej podpisana.

Serdecznie dziękujemy:

  • Panu Piotrowi Barskiemu Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury oraz jego pracownikom za współpracę i nieocenioną pomoc w organizacji koncertu,
  • Wójtowi Gminy p. Bartłomiejowi Kucharykowi za ciągłe wspieranie naszych działań i zadbanie o to, byśmy mogli połączyć się z Orkiestrą na całym świecie fantastycznym światełkiem do nieba,
  • Prezesowi OSP Panu Bogusławowi Chajdukowi i strażakom z Przytocznej, Goraja i Rokitna, którzy czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy oraz uczestników finałowego koncertu,
  • Gronu Pedagogicznemu SP w Wierzbnie oraz uczniom i nauczycielom SP w Przytocznej, którzy na rzecz WOŚP przekazali 523zł,
  • wszystkim wykonawcom koncertu i ich opiekunom: p. Manueli Mamys, p. Agacie Smoleń, p. Ewelinie Surmie oraz p. Sławomirowi Filusowi

oraz tym wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do tego, by Orkiestra zagrała w Przytocznej.

24 Finał Wielkiej Orkiestry przeszedł już do historii, ale po raz kolejny umocnił w nas wiarę w to, że razem z mieszkańcami Naszej Gminy niemożliwe staje się możliwe!

                                         Do zobaczenia za rok!

                                                                                                                  Dorota Dymnicka

Foto: Piotr Jeske