FALA NAGRÓD DLA „NOWINKI” 8 CHOREOGRAFII – 8 PUCHARÓW

image_pdfimage_print

22 marca br.  cztery grupy Zespołu „NOWINKA” ze Skwierzyny i Przytocznej wzięły udział w Polsko- Niemieckim Festiwalu Tańca- Żary 2014

 

   22 marca br.  cztery grupy Zespołu „NOWINKA” ze Skwierzyny i Przytocznej wzięły udział w Polsko- Niemieckim Festiwalu Tańca- Żary 2014. Była to już V jubileuszowa edycja tanecznego święta. W festiwalu wzięło udział 110 prezentacji tanecznych oraz ok. 1100 tancerzy z całego kraju i Niemiec.    Rozegrano 11 kategorii tanecznych każda w 5 kategoriach wiekowych. Impreza trwała do późnych godzin nocnych. 

 „Nowinka” w zmaganiach tanecznych przedstawiła aż 8 choreografii przygotowanych przez Kierownika Artystycznego Zespołu- Manuelę Mamys, wszystkie zostały nagrodzone. Większość choreografii po raz pierwszy tancerze mogli zatańczyć w nowych strojach zakupionych ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, Gminy Przytoczna, lokalnych sponsorów oraz rodziców. Dwie z nich miały debiut i po raz pierwszy zostały zaprezentowane przed publicznością.

   Tancerze cały dzień spędzili na hali, w której odbywał się festiwal. Od rana trwały próby parkietu. Tuż po godzinie 10:00 na scenie pojawili się wszyscy tancerze biorący udział w przedsięwzięciu aby dokonać oficjalnego otwarcia turnieju. Impreza została podzielona na trzy części z uwagi na dużą ilość prezentacji tanecznych. W każdej z nich nasi tancerze prezentowali układy choreograficzne.

  Tuż po godzinie 21:00 nadszedł czas na ogłoszenie wyników, które przedstawiają się następująco:

– I MIEJSCE- DANCE REVOLUTION- Skwierzyna
– II MIEJSCE- JEZIORO MARZEŃ- Przytoczna
– II MIEJSCE- STUDENT STYLE- Przytoczna
– II MIEJSCE- DISCO PARTY- Skwierzyna
– II MIEJSCE- METAMORFOZA- Skwierzyna
– II MIEJSCE- STRZAŁA AMORA- Przytoczna
– II MIEJSCE- BLASK MROKU (nowa choreografia)- Skwierzyna
– III MIEJSCE- CZERWONY KAPTUREK (nowa choreografia)- Przytoczna

   Z festiwalu „NOWINKA” wróciła z jednym I miejscem, sześcioma II miejscami oraz jednym III miejscem. Świadczy to o wysokim poziomie i ciężkiej pracy, którą młodzież wkłada podczas treningów w Przytocznej i Skwierzynie.

  Dzieci i młodzież tańcząca w Zespole składa serdeczne podziękowania dla swojej instruktorki Manueli Mamys za wspaniałe przygotowanie ich do festiwalu jak również rodzicom za pomoc podczas przedsięwzięcia, która przy tak dużej liczbie podopiecznych jest zawsze nieoceniona. Podziękowania kierujemy również do wójta Gminy Przytoczna – Bartłomieja Kucharyka oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej- Piotra Barskiego, bez których pomocy wyjazd nie byłby możliwy.

   Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!


Prezes Stowarzyszenia „NEW DANCE”

Przemysław Uss