„NOWINKA” Z PRZYTOCZNEJ OBCHODZIŁA 3. URODZINY

image_pdfimage_print

Nie milkną echa po wspaniałym sobotnim widowisku tanecznym. Ponad dwugodzinny koncert, sala Gminnego Ośrodka Kultury wypełniona po brzegi, ogromny tort, ponad 90 artystów i wspaniałe występy artystyczne. Tak Zespół Taneczny „NOWINKA” działający w Przytocznej obchodził swoje 3. Urodziny.

W urodzinowym nastroju wszystkie grupy Zespołu „NOWINKA” z Przytoczne wspólnie powitały zebranych wesołym układem choreograficznym „Deszczowa piosenka”. Podczas blisko dwugodzinnego koncertu można było podziwiać żywiołowe inscenizacje, różnorodność tematyki tańca, wielką precyzję ruchów oraz popisy akrobatyczne w wykonaniu tych najstarszych jak i najmłodszych tancerzy Zespołu Tanecznego „NOWINKA”, którzy bardzo ciężko pracowali by przygotować taneczne show.

Podziękowania, Wspomnienia, Wzruszenia… Tancerze składali podziękowania dla Wójta Bartłomieja Kucharyka, Dyrektora GOK Piotra Barskiego oraz dla Rady Gminy Przytoczna za ogromną przychylność, życzliwe wsparcie oraz zaufanie i wielką wiarę w możliwości. Pomiędzy tańcami widownia obejrzała film z udziałem tancerzy z Mistrzostw Europy, gdzie znaleźli się w finale tej prestiżowej imprezy oraz prezentację przygotowaną z okazji trzech lat działalności Zespołu w Przytocznej. Tancerki, które wzięły udział w Mistrzostwach Polski i Europy otrzymały podziękowanie oraz dyplomy za godne reprezentowanie Zespołu Nowinka, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminy Przytoczna. Nie obyło się również bez podziękowań dla Prezesa Stowarzyszenia Przemysława Uss oraz Kierownika Zespołu „NOWINKA” Manueli Mamys, której za ciężką pracę dziękował wójt, radni, dyrektorzy oraz rodzice.

Dużym zaskoczeniem był występ niespodzianka przygotowany dla solenizantów. Rodzice dzieci tańczących w zespole oraz kadra Zespołu „NOWINKA” przygotowała specjalny układ choreograficzny, w którym zaprezentowane zostały „Zakonnice w przebraniu”, „Jesteś szalona” oraz „Marilyn Monroe”, która zaśpiewała słynne „Happy Birthday”. Ogromne zdziwienie a zarazem zachwyt towarzyszył zebranym, gdy ujrzeli tę wesołą grupę na scenie. Po zakończonym układzie braw nie było końca. A na bis rodzice biorący udział w widowisku poprosili wójta Przytocznej – Bartłomieja Kucharyka, aby wystąpił z nimi i zaśpiewał piosenkę. Oczywiście propozycja ta spotkała się z aprobatą nie tylko samego włodarza Przytocznej, ale również publiczności.

Na sam koniec tanecznego święta wszyscy wykonawcy wystąpili we wspólnym układzie. Tuż po nim na scenę przy wystrzeliwujących konfetti i serpentynach wjechał tort z trzema świeczkami.

Była to wspaniała i różnorodna tanecznie impreza. Przedstawiciele Stowarzyszenia „NEW DANCE” oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej włożyli wiele wysiłku, aby przedsięwzięcie zyskało wysoki kunszt artystyczny nie tylko na scenie, ale również od strony organizacyjnej.

W zgodnej opinii zaproszonych gości urodzinowy koncert był udany. Natomiast sami wykonawcy zgodnie podkreślili, że najważniejsze było to, iż wspaniała i wręcz rodzinna atmosfera pozwoliła na przebywanie razem, dzięki czemu mogli się cieszyć swoją obecnością i robić to co wszyscy kochają. Tańczyć !!!

Krótką relację filmową z koncertu można obejrzeć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=8v_9Dtzmjpw