image_pdfimage_print

Ponad 100 młodych kolędników, ubranych w piękne kolorowe stroje pojawiło się na scenie podczas Spotkaniu Grup Jasełkowych i Kolędniczych, które odbyło się 14 stycznia
w Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej.

Swój talent aktorski zaprezentowało sześć grup: wychowankowie Domów Pomocy Społecznej Rokitno 38 i Rokitno 58, grupa dzieci z Rokitna, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wierzbnie, Szkoły Podstawowej w Przytocznej oraz z Zespołu Szkół Integracyjnych w Skwierzynie. Występ każdej z grup scenicznych był piękny, wymowny i wyjątkowy, o czym świadczyły gromkie brawa publiczności.

To piękne i wzruszające spotkanie jest okazją do pogłębiania naszej wiary katolickiej, jest momentem refleksji i zadumy nad przesłaniem jakie przynosi Boża Dziecina. To także inspiracja do twórczego myślenia i wydobywania talentów wśród dzieci i młodzieży oraz pielęgnowania tradycji wśród najmłodszego pokolenia w atmosferze wzajemnej życzliwości i serdeczności.

Uroczyste zakończenie i podsumowanie Spotkania Grup Jasełkowych i Kolędniczych odbyło się w Rokitniańskim Sanktuarium, gdzie uczestnicy wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu zespołu Trio Fermata. Słowa podziękowania skierowali do uczestników Kustosz Sanktuarium – Ks. Józef Tomiak i Dyrektor GOK Piotr Barski, doceniając trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie przedstawień. Każda grupa została obdarowana pamiątkowym dyplomem i obrazem.
Organizatorzy: Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie ks. dr Józef Tomiak, Wójt Gminy Przytoczna Bartłomiej Kucharyk, Dyrektor GOK w Przytocznej Piotr Barski oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury.

Tekst: Danuta Szczyszyk
Foto: Piotr Jeske