WSPANIAŁE WIDOWISKO TANECZNE

image_pdfimage_print

III OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA „DANCE PASSION AND LIFE”

W dniu 14 maja w Przytocznej odbywał się III Ogólnopolski Festiwal Tańca- „Dance- Passion and Life”. Hala sportowa przy Gimnazjum pękała w szwach. Przytoczna gościła ponad 1500 tancerzy, którzy zaprezentowali się w 120 prezentacjach tanecznych. Dzięki temu Gmina Przytoczna stała się prawdziwą stolicą tańca.
Była to wspaniała i różnorodna tanecznie impreza. Na III Ogólnopolski Festiwal Tańca- „Dance- Passion and Life” zjechały Zespoły Taneczne z całego kraju. Impreza rozpoczęła się o godz. 09:30 i trwała do późnych godzin wieczornych. Zespoły rywalizowały w 7 kategoriach tanecznych w 4 grupach wiekowych. Przedstawiciele Stowarzyszenia „NEW DANCE” oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej włożyli wiele wysiłku, aby przedsięwzięcie zyskało wysoką rangę nie tylko na parkiecie, ale również od strony organizacyjnej.
Swoimi patronatami imprezę objęli: Wojewoda Lubuski, Marszałek Województwa Lubuskiego, Lubuski Kurator Oświaty oraz Wójt Gminy Przytoczna. Duży zasięg medialny zapewniony został przez TVP Gorzów Wielkopolski, Gazetę Lubuską, Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, Radio Zachód oraz Radio Plus.
Organizatorami przedsięwzięcia byli: Zespół Taneczny „NOWINKA”, Stowarzyszenie „NEW DANCE”, Gmina Przytoczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej.
Do dziś organizatorzy otrzymują miłe słowa i podziękowania od uczestników Festiwalu za przyjazną atmosferę oraz nienaganną organizację przedsięwzięcia i zapowiadają udział w kolejnych edycjach. Nie obyło by się to wszystko, gdyby nie ogromna pomoc i wsparcie Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Piotra Barskiego, jak również rodziców dzieci tańczących w zespole „NOWINKA”,  którzy spisali się na medal.
Dziękujemy również Wójtowi Gminy Przytoczna Panu Bartłomiejowi Kucharykowi, Przewodniczącemu Rady Gminy Przytoczna Konradowi Golcowi oraz wszystkim sponsorom za wsparcie, jakie otrzymaliśmy.

[wpdm_package id=’31977′]