65 LAT SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIERZBNIE

image_pdfimage_print

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wierzbnie świętowała jubileusz 65-lecia istnienia.

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wierzbnie świętowała jubileusz 65-lecia istnienia.

Uroczystości rozpoczęły się już w piątek 07.06, kiedy to złożono kwiaty na grobie założyciela szkoły-Wincentego Pańczaka.

Sobota (08.06) przywitała nas piękną słoneczną pogodą i tak słoneczno-radośnie czuli się wszyscy świętujący.

   Główna część obchodów rozpoczęła się od mszy świętej, podczas której szczególnie wspominaliśmy wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów, którzy już od nas odeszli.

Z okazji piątej rocznicy nadania szkole  imienia Marii Konopnickiej została odsłonięta tablica pamiątkowa ufundowana przez absolwentów,

    Po gratulacjach i życzeniach składanych na ręce dyrektora Henryka Kosickiego przez zaproszonych gości można było obejrzeć inscenizację pt. ”O czym śpiewa ptaszek…w Wierzbnie” przygotowaną na motywach utworów poetyckich pisanych dla dzieci przez patronkę szkoły.

    Następnie w radosnych nastrojach wszyscy świętujący przeszli na szkolne boisko, gdzie wystąpiły zespoły taneczne: T-Teens i Nowinka, a także uczniowie i absolwenci szkoły.

W czasie festynu można było korzystać z darmowych dmuchanych placów zabaw, a także posilić się przy stoiskach gastronomicznych. Wieczorem odbyła się  zabawa taneczna z zespołem Allegro, która trwała do białego rana.

źródło: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wierzbnie