Aktywny senior w naszej gminie

image_pdfimage_print

Za seniorami wiele lat pracy zawodowej, trudu włożonego w budowanie rodzinnych, małżeńskich relacji, w wychowanie dzieci. Na emeryturze zupełnie nowy czas – można zrealizować plany i marzenia odkładane przez lata.

Życie teraz może być wspaniałe i pełne niespodzianek, inne niż dotychczas, wartościowe i po prostu szczęśliwsze.

Jest teraz czas, żeby zrobić coś naprawdę dla siebie. Wiadomo, że wnuki są wielką radością, dzieci czasem potrzebują naszej pomocy, ale właśnie teraz nadszedł ten czas , kiedy możemy zrobić coś naprawdę dla siebie. Jeśli nie teraz, to kiedy? Czas płynie nieubłaganie.

Żeby ciekawie spędzić ten wolny czas warto zapisać się do Klubu Seniora ,,Feniks” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej. Tu można się spotkać z ciekawymi ludźmi z wielu dziedzin zżycia, zdrowia, psychologii, prawa, finansów, literatury, teatru, regionalizmu, podróży, itp. To nie są nużące wykłady, ale barwne spotkania. Kuszące jest tanie podróżowanie. Było już kilkanaście  jednodniowych wyjazdów w ciekawe miejsca na Ziemii Lubuskiej, Kostrzyn, Park Mużakowski, Łagów, Paradyż, Zielona Góra, Świebodzin, Ziemia Międzychodzka, Sieraków, Kwilcz, Olandia, Poznań, Wrocław, Poznań , Berlin, Międzyzdroje.

Dziewięć razy wyjeżdżaliśmy na pięć dni  ,,w Polskę”- od Gór po morze. Zobaczyliśmy najpiękniejsze miejsca i zabytki w naszym kraju. Często gościmy teatrze i kinie, głównie w Gorzowie. Nie jest nam obcy relaks, sport i rekreacja. Są organizowane zajęcia, na których dominują ćwiczenia poprawiające pamięć. Chętni mogą wziąć udział w kursie komputerowym.

Na spotkaniu z kosmetyczką dowiedzieliśmy się, jak zadbać o siebie, jak zrobić makijaż na wielkie wyjście.

Przez te jedenaście lat przygotowaliśmy wiele ciekawych programów artystycznych. Trzeba było pokonać stres, niepewność i pokazać się na scenie.

Wszyscy zdali ten egzamin i czerpali z tych występów wiele satysfakcji.

Miejmy nadzieję, że te przykłady zachęca do przyjścia na nasze zajęcia. Nie trzeba od razu deklarować przynależności. Można się przyjrzeć naszym zajęciom.

Spotkania odbywają się co dwa tygodnie, we wtorki o godz. 16.oo w Domu Kultury w Przytocznej. Zapraszamy!!!

Korzystając z okazji dziękujemy p. Wójtowi Bartłomiejowi Kucharykowi za zainteresowanie naszą działalnością.

Dziękujemy dyr. Domu Kultury p. Piotrowi Barskiemu i pracownikom za pomoc w przygotowaniu naszych spotkań.

 

Przewodnicząca Klubu

/-/ Henryka Żuk