ALE SZTUKA! – KULTURALNY WYKRZYKNIK

image_pdfimage_print

Trzy lubuskie redakcje: Gazeta Wyborcza, TVP Gorzów i Radio Zachód ogłosiły konkurs pt. „Ale sztuka! 2012”. 

 

„ALE SZTUKA”- KULTURALNY WYKRZYKNIK

nagroda lubuskich mediów 

Trzy lubuskie redakcje Gazeta Wyborcza, TVP Gorzów i Radio Zachód ogłosiły konkurs pt. „Ale sztuka! 2012”. Chcą wyróżnić i przypomnieć najciekawsze wydarzenia kulturalne w województwie lubuskim minionego roku. Formuła konkursu jest szeroka. Nagrodę może otrzymać konkretny artysta, instytucja, stowarzyszenie. Zgodnie z nazwą konkursu – chodzi o zjawiska w kulturze, które w mijającym roku nas zachwyciły, na widok których chce się krzyknąć „Ale sztuka!”.

Kandydatów zgłaszali czytelnicy, telewidzowie i słuchacze oraz dziennikarze z województwa Lubuskiego i trwało to od 14 do 28 stycznia 2013 r. Wpłynęło kilkaset kandydatur. Nagrody „Ale sztuka!” przyznaje dziewięcioosobowa kapituła złożona z przedstawicieli redakcji organizujących konkurs, która dokonała wyboru nominowanych i laureatów. Wśród 10 nominowanych znalazła się Manuela Mamys – Kierownik Artystyczny Zespołu Tanecznego „NOWINKA” ze Skwierzyny i Przytocznej.

Już jutro 01.02.2013r. (piątek) o godz. 17:00 w programie Telepopołudnie TVP Gorzów Wielkopolski na żywo będzie można zobaczyć wywiad oraz reportaż z Manuelą Mamys i reprezentantką zespołu.

Pod jej okiem swoje pasje i umiejętności rozwija ponad 120 dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 19 lat. Podczas każdych zajęć Manuela Mamys stara się aby dzieciom i młodzieży zostały stworzone dodatkowe możliwości zaspakajania własnych potrzeb m.in. potrzebę samorealizacji i sukcesu, która przyczynia się do wzrostu pewności siebie. Często te podstawowe aspekty, nie mają racji bytu w małych miejscowościach, gdzie z braku doświadczenia liderzy nie dostrzegają potencjału swoich podopiecznych. Dlatego dla samych dzieci i młodzieży takie uczestnictwo w zajęciach tanecznych  jest czasami jedyną możliwością zmierzania do sukcesu i zaprezentowania własnych umiejętności na szerszym polu.

Na redakcyjne adresy „Gazety”, Radia Zachód i TVP Gorzów napłynęło kilkaset listów z propozycjami, kogo nagrodzić statuetką z „wykrzyknikiem”. Okazało się, że lubuszanom zależy na pokazaniu kultury inspirującej, nietuzinkowej, mądrej. Bo ona świadczy o województwie. Buduje pozytywny wizerunek miast i regionu. Kultura staje się istotną marką. I skuteczniejszą i tańszą niż kosztowne kampanie. Jest to po prostu Ekstraklasa kultury, stąd zgłoszona przez telewidzów i czytelników kandydatura instruktorki Manueli Mamys.

Poniżej informacje o konkursie i nominowanych przez lubuskie media:

TVP GORZÓW WIELKOPOLSKI

RADIO ZACHÓD

GAZETA WYBORCZA

Ogłoszenie wyniku konkursu odbędzie się podczas uroczystego finału 7 lutego 2013r. w Hotelu „Mieszko” w Gorzowie Wielkopolskim.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Przemysław Uss

Prezes Stowarzyszenia

„NEW DANCE”