APEL GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

image_pdfimage_print

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przytocznej zwraca się z apelem do mieszkańców.

 

POMÓŻMY PRZETRWAĆ ZIMĘ …

Zbliżający się okres zimowy, a zwłaszcza utrzymujące się niskie temperatury i obfite opady śniegu stanowią szczególne zagrożenie dla zdrowia lub życia osób bezdomnych, samotnych (starszych i niepełnosprawnych) oraz nadużywających alkoholu. Należy więc podjąć wszelkie działania dla ochrony tych osób w celu zapobiegania zamarznięciom.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przytocznej zwraca się do mieszkańców Gminy Przytoczna z apelem, aby nie przechodzili obojętnie obok potrzebujących i zgłaszali wszystkie przypadki pracownikom socjalnym osobiście w siedzibie ośrodka lub telefonicznie pod numerem (95) 749-43-33, jak również bezpośrednio pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wyrażamy przekonanie, że społeczna wrażliwość mieszkańców naszej Gminy pozwoli na działania profilaktyczne i osłonowe, jako przejaw troski o najsłabszych i pozwoli uniknąć nieszczęśliwych następstw zimy.


 REAGUJ NA ZŁO! POMYŚL, ŻE TO MOŻEWSZ BYĆ TY!

 „Przemoc niekiedy pozwala rozprawić się szybko z jakimiś przeszkodami, ale nie jest zdolna czegokolwiek stworzyć. (Albert Einstein)

   Jeśli doznajesz przemocy lub w Twoim otoczeniu znajduje się rodzina lub osoba, której sytuacja życiowa zaniepokoiła Ciebie i uważasz, że członkowie tej rodziny potrzebują Naszej pomocy, zgłoś się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przytocznej, który zapewnia obsługę organizacyjno-techniczną Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego.

Kontakt: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przytocznej
godz. otwarcia ośrodka od pn. do pt.: 7:30 – 15:30
tel. 95 749-43-33


PODZIEL SIĘ TYM, CO MASZ!

Jeżeli posiadasz zbędny sprzęt gospodarstwa domowego (lodówka, pralka) oraz odzież, meble, pościel itp. to skontaktuj się z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Przytocznej pod numerem tel. 95 749-43-33 w godzinach urzędowania. Otrzymany sprzęt lub odzież zostaną przekazane bezpłatnie potrzebującym.

Z góry dziękujemy.