APEL O POMOC

image_pdfimage_print

„To TRAGEDIA nie tylko moja, ale przede wszystkim 90 sztuk bydła, którym trudno będzie przetrwać zimę” – mówi drżącym głosem  Jerzy Jakubowski.

 

To TRAGEDIA nie tylko moja, ale przede wszystkim 90 sztuk bydła, którym trudno będzie przetrwać zimę” – mówi drżącym głosem Jerzy Jakubowski.

Pożar w którym spłonęło 800 szt. balotów słomy miał miejsce w nocy z 22 – 23 września 2012r. To jedyny zapas słomy jaki zgromadził rolnik z miejscowości Dębówko dla 90 sztuk bydła na zimę.  Podkreśla swoją bezradność w tej sytuacji twierdząc, że nie wie co robić w obliczu tej tragedii.  Brak słomy zmusi go do sprzedaży zwierząt, a stado w następnych latach trudno będzie odbudować. Dramat dodatkowo komplikuje stan zdrowia rolnika, który jest po skomplikowanej operacji. Zaangażowanie się w akcję gaśniczą jest następstwem tego, iż leczony od wielu lat uraz, znów dał o sobie znać i prawdopodobnie zakończy się kolejną operacją.  Niewielkie, bo liczące niespełna 40 ha gospodarstwo to areał, który zmusił rolnika w okresie żniw do kupna tego surowca od pobliskich gospodarzy.

 

Dlatego wójt gminy i Pan Jerzy Jakubowski, zwracają się do LUDZI DOBREGO SERCA O POMOC.

Kontakt:

Wójt Gminy Przytoczna Bartłomiej Kucharyk 693955251

Jerzy Jakubowski 957494933 

 Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY