ASPIRE4KIDS

image_pdfimage_print

            Wszyscy wiemy, że nowoczesne technologie inspirują proces edukacji dzieci, a telefony, tablety czy komputery wspomagają dziś nauczanie uczniów.
I tak, z powodu technologii 11 maja w Krakowie odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli „Aspire4Kids” organizowane przez fundację Uniwersytet Dzieci. Tegoroczne wydarzenie zostało przygotowane przez specjalistów firm stowarzyszonych w Aspire, największej organizacji biznesowej w Polsce oraz przez wybitnych przedstawicieli środowisk naukowych.

            Niestety bezpośredni udział w takich wydarzeniach mogą wziąć tylko szkoły z Krakowa i małopolski, ale korzystając z nowoczesnych technologii Uniwersytet Dzieci zapraszał wszystkich uczniów szkół podstawowych w całej Polsce do współuczestnictwa w Aspire4Kids 2016.

            Aby wziąć udział w takim wydarzeniu wystarczyło przygotować rzutnik i komputer z dostępem do internetu i szkoła w Wierzbnie przygotowała się do udziału w tym wydarzeniu. Chcąc zapewnić uczniom naszej szkoły odczucia, że biorą udział w ważnym naukowym przedsięwzięciu, wybraliśmy się do Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej, aby w streamie, czyli na żywo, oglądać transmisję z Krakowa. Gdy przyjechaliśmy do GOK’u zaprezentowano nam film promujący gminę Przytoczna, a gdy zegar wybił dziesiątą „przenieśliśmy się” do Krakowa. Podczas tego wydarzenia dzieci dowiedziały się czy będzie można teleportować się do miasta przyszłości i czy powstaną miasta w kosmosie?

            Choć konferencja nie trafiła do wszystkich uczniów to znalazły się takie dzieci, które z zainteresowaniem słuchały o Hyperloop’ie (kapsule, która ma przenosić ludzi z prędkością 1200km/h), o teleportacji, o projekcie M.A.R.S na Księżycu i o Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

            Było jeszcze jedno wydarzenie, które zapisało się w mojej pamięci. Otóż między wykładami Pan, który prowadził całą konferencję zaproponował dzieciom w Krakowie chwilę zabawy, aby sprawić by w sali konferencyjnej padał deszcz. Dzieci ze szkoły w Wierzbnie również podjęły to wyzwanie i,  …w sali GOK’u również rozpadał się deszcz 🙂

                                                                                                                            Edyta Dymianowska