„BAWMY SIĘ POMAGAJĄC”

image_pdfimage_print

W dniu 2 czerwca o godz. 15.00 w ramach uroczystości z okazji Dani Dziecka odbędzie się Koncert Charytatywny dla Amelki.

 

Wzorem lat ubiegłych, organizatorzy Gminnego Dnia Dziecka, chcą w tym dniu dać wiele radości najmłodszym mieszkańcom Naszej Gminy. Największym jednak szczęściem i satysfakcją jest ofiarowanie części siebie i możliwość pomocy innym ludziom, a w szczególności tym najmłodszym. Dlatego serdecznie zapraszamy na nasz festyn nie tylko maluchów, ale również wszystkich dorosłych – POMÓŻMY W TEN SPOSÓB AMELCE!!!

Amelka Nowaczyńska (córka Ani Pośledniej – mieszkanki Przytocznej), urodziła się jako zdrowa 3300 gramowa dziewczynka.

W 27. dobie życia trafiła do Kliniki w Poznaniu. Zdiagnozowano u niej posocznicę (sepsę), zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu, wrodzone zapalenie płuc, niewydolność oddechową. Jej stan był skrajnie ciężki. Przez kilka dni była nieprzytomna, potem wprowadzono ją w stan śpiączki farmakologicznej. W 15. dobie hospitalizacji nastąpiło zatrzymanie akcji serca, jednak po krótkiej reanimacji serduszko Amelki znów zaczęło bić. Kilka razy musiała mieć przetaczaną krew.

Stwierdzono u niej wodogłowie pozapalne. Przeszła zabieg wstawienia Komory Rickhama, oraz operację wstawienia zastawki. Jest bardzo dzielna, zniosła już tyle cierpień, a nadal ma dużo siły do walki.

Przez przebyte choroby Amelce obumarły komórki mózgowe, praktycznie nie ma zdrowej tkanki mózgowej czeka ją długa i kosztowna rehabilitacja.

Dziś Amelka ma 5 miesięcy, jest już w domu, gdzie codziennie jest rehabilitowana, robi bardzo duże postępy, dzielnie znosi wszystkie ćwiczenia.

Niestety po badaniu okulistycznym lekarze podejrzewają, że Amelka nie widzi.

Doświadczenie lat ubiegłych wielokrotnie pokazało, że w takich sytuacjach Mieszkańcy Gminy Przytoczna potrafią stanąć na wysokości zadania i dać siebie innym.

Nie zawiedźmy AMELKI!!! Więcej informacji o koncercie znajduje się tutaj.