BOROWY RAJ

image_pdfimage_print

Uczniowie klasy IIIc na biwaku w Pszczewskim Parku Krajobrazowym

 

Zaskakujące! Kosmiczne! Tajmnicze! Tak wygląda miejsce, w którym spędziliśmy trzy wspaniałe dni. Zwykła plaża nabrała niezwykłego uroku dzięki uczniom klasy IIIc.

Tu rozkoszowaliśmy się otaczającą nas przyrodą Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. Po jeziorze pływały łabędzie, perkozy i dzikie kaczki. Od czasu do czasu dziobnęły coś w wodzie. Gdy zachodziło Słońce, rozpalaliśmy ognisko i obserwowaliśmy przyrodę, wzbogacając wiedzę o naszym naturalnym środowisku. W oddali było słychać rechot żab, które zaczynały swoje koncerty o zmierzchu. Za dnia, leżąc na pomoście, gdy nasze ciała opalały promienie słoneczne, obserwowaliśmy chmury. Zaskakiwało nas bogactwo kształtów. Podczas spacerów po Pszczewskim Parku Krajobrazowym zwróciliśmy uwagę na ptaki. Rozpoznawanie ptasich odgłosów to prawdziwe wyzwanie. 

Nie ma to jak biwak na łonie natury ze swoją klasą! Szkoda, że czas mija szybko. To wyjątkowe miejsce ukoiło nasze zmysły i pozwoliło nam odzyskać siły witalne, a malownicza okolica zapewniła wyciszenie.

Spalona słońcem IIIc