BUDOWA CHODNIKÓW

image_pdfimage_print

Rokitno, Wierzbno, Krasne Dłusko, Nowa Niedrzwica i Przytoczna to miejscowości, w których w tym roku powstały i powstają długo oczekiwane przez mieszkańców chodniki.


      O tym, że istnieje w naszej gminie jeszcze kilka miejsc i ulic, przez które trudno przejść „suchą nogą” – wiemy nie od dzisiaj. Staramy się zapobiec tym zjawiskom i zmieniać te miejsca tak, abyśmy wszyscy mogli żyć w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. W czasie wiosennych roztopów, droga do pracy czy do szkoły wyglądała tak:

      Dlatego ruszyła zakrojona na szeroką skalę akcja budowy chodników w naszych miejscowościach, które nie tylko poprawią estetykę i komfort ich użytkowania, ale przede wszystkim zwiększą bezpieczeństwo pieszych poruszających się w pasie drogi. Większość z tych inwestycji powstaje przy współpracy Gminy Przytoczna ze Starostwem Powiatowym w Międzyrzeczu. Prace wykonywane przez Gminną Spółkę WOKAMID, której pracownicy wsparci nowym nabytkiem: koparko-ładowarką, szybciej i efektywniej realizują powierzone im zadania. Rokitno, Wierzbno, Krasne Dłusko, Nowa Niedrzwica i Przytoczna to miejscowości, które w tym roku znalazły się na gminnej mapie miejsc, w których te inwestycje były najbardziej potrzebne. Wójt wspólnie ze starostą Grzegorzem Gabryelskim już planują budżety na 2014 rok, aby takich wspólnych zadań było jeszcze więcej i dotarły do  miejscowości  takich jak chociażby: Strychy i Stryszewo.