BUDOWA S3 NA TERENIE GMINY PRZYTOCZNA

image_pdfimage_print

Z drogi ekspresowej S3 w Gminie Przytoczna, zjedziesz bezpośrednio na tereny przygotowane pod inwestycje.

Na początku listopada 2008 zielonogórski oddział GDDKiA ogłosił przetargi ograniczone na budowę drogi S3 na odcinku Gorzów-Zakanale –Międzyrzecz-Północ. Budowana droga będzie w całości dwujezdniowa. Odcinek między Gorzowem Wielkopolskim a Międzyrzeczem liczy ponad 37 km długości. Budowę podzielono na dwie inwestycje – na odcinek z Gorzowa do Skwierzyny i między Skwierzyną a Międzyrzeczem. 16 czerwca 2011 roku podpisana została umowa z wykonawcami. Wykonawcą odcinka Międzyrzecz – Skwierzyna jest firma Strabag, która zrealizuje projekt drogi o długości 18,54 km za 424,99 mln zł. Odcinek ze Skwierzyny do Gorzowa o długości 19,11 km wybuduje za 336,48 mln zł konsorcjum, którego liderem jest Mota-Engil Central Europe (Mota-Engil, Engenharia e Construcao, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego).

Prace budowlane na fragmencie Gorzów Wielkopolski – Międzyrzecz rozpoczęły się 21 lipca 2011 a oddanie do użytku planowane jest na koniec maja 2014 r.

Zjazd z drogi ekspresowej S3 w Gminie Przytoczna, bezpośrednio na tereny przygotowane pod inwestycje, to jeden z największych atutów budowanego odcinka na naszym terenie. Znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie zjazdu tereny z przygotowanym planem zagospodarowania przestrzennego, węzłami kolejowymi, infrastrukturą drogową, bliskością granicy zachodniej, bezpośrednim połączeniem z autostradą A2 i co najważniejsze z ogromnym potencjałem wykwalifikowanej kadry pracowniczej, nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości, że to najlepsze miejsce dla inwestorów.

                                            Zapraszamy do Gminy Przytoczna!!!