CZŁOWIEK I NATURA

image_pdfimage_print

Hasło: „Uwierz w siebie i pokaż innym co potrafisz”, stało się twórczą inspiracją dla uczestników zajęć plastycznych odbywających się w Gminnym Ośrodku Kultury.

 

W sobotnie popołudnie w Gminnym Ośrodku Kultury nie brakowało słów uznania i podziwu dla autorów prac, które były inspiracją do zorganizowania wystawy plastycznej. Uczestnicy zajęć artystycznych tj.: Halina Kołodziejczyk, Maria Sommerfeld, Maria Andrusieczko, Ewa Tomaszewska, Henryka Żuk, Kazimierz Matusiewicz, Wanda Śniadecka, Weronika Czepukowicz i Zofia Myszkowska nie zmarnowali cennych wskazówek instruktorów: Ewy Barskiej i Jerzego Kopecia, o czym świadczą zachwycające prace malarskie. Kolejnym, pełnym doznań artystycznych momentem, była wystawa fotografii Kingi Szlapki, która jest mieszkanką Skwierzyny. Dla licznie przybyłych na spotkanie „fotoreporterów” jest to cenna wskazówka do dalszych twórczych poszukiwań piękna jaką jest fotografia. Dyskusję i podziw prac podsumował niezapomniany koncert w wykonaniu: Jerzego Dudy, Krzysztofa Gordziejewskiego, Roberta Mierzejewskiego i Sylwii Bociańskiej. Występ Bartłomieja Orła, kompozytora i autora wielu tekstów, kolejny raz tego wieczoru wyzwolił w słuchaczach dyskusję na temat tak licznie uzdolnionych mieszkańców naszej gminy.

Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez pracowników GOK w Przytocznej – oferta dostępna tutaj.

Wystawę można obejrzeć jeszcze przez tydzień!!!

foto:ugprzytoczna