CZY PAN BÓG DZIŚ JEŹDZI KOLEJĄ?

image_pdfimage_print

Główna scena tegorocznych jasełek w naszej szkole rozegrała się na peronie.

 

   Główna scena tegorocznych jasełek w naszej szkole rozegrała się na peronie. Zagadka rozwiązała się szybko. Widzowie przypomnieli sobie bardzo ważną prawdę – Boga można spotkać wszędzie. A to zwyczajne spotkanie odmienia życie człowieka.

   Razem z uczniami przenieśliśmy się najpierw do domu Maryi i wspólnie z nią przeżyliśmy wizytę Gabryela. Później razem z aniołami zastanawialiśmy się, dlaczego Bóg w tak ryzykowny sposób zaplanowała zbawienie świata – to wymagało wiele odwagi.

   Kolejna scena to zatłoczony peron. Ludzie tuż przed Wigilią wybierają się w podróż. Każdy ze swoimi sprawami, z bagażem innych doświadczeń, różnym nastawieniem do świąt. To taki współczesny „obrazek”: pośpiech, przepychanki, kłótnie, narzekania, zmęczenie, a w tym wszystkim… zapominamy o Jezusie, który czeka obok nas, bo chce się z nami spotkać – razem z Józefem i Maryją wybierają się do Człowieka.

   Tegoroczne jasełka to apel o to, by zwolnić tempo i przyjrzeć się temu, co jest ważne. Urodziny bez jubilata są przecież zupełnie bez sensu! Dlaczego więc tak często obchodzimy urodziny Jezusa bez Niego? Zaprosimy Go w tym roku na święta.

   Organizatorzy dziękują za bezinteresowną pomoc pani Ewie Barskiej, która przygotowała dekoracje oraz pani Barbarze Kaczorowskiej – wykonawczyni wspaniałych strojów i skrzydeł dla aniołków.

Renata Pałka  

 

źródło: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej