CZY TO KONIEC NIELEGALNYCH WYSYPISK W NASZYCH LASACH?

image_pdfimage_print

Nadleśnictwo Międzyrzecz zainstalowało kilka mobilnych kamer w naszych lasach. Wszystko po to, aby pozbyć się nielegalnych wysypisk w naszych przepięknych lasach.

 

     Gmina Przytoczna położona jest w jednym z najbardziej zalesionych zakątków kraju. Obszary leśne położone są w Nadleśnictwie Międzychód i Międzyrzecz. Zajmują one obszar 7207 ha, a lesistość wynosi 39,1% powierzchni. Spotkać tu można wiele różnych zbiorowisk leśnych, przeważają jednak bory sosnowe suche, świeże i mieszane świeże. To również bardzo atrakcyjne miejsce na rodzinne wędrówki, wśród przepięknej przyrody.

    Niestety mino wprowadzenia od 1 lipca 2013 nowej ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, nadal można tu spotkać zużyty sprzęt RTV i AGD. Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na pytanie: Dlaczego takie przedmioty pozostawiane są w lasach i przydrożnych rowach? Przecież od ponad pół roku, każdy z mieszkańców został wyposażony w odpowiednią ilość pojemników do zbiórki odpadów, na terenie gminy działa nieodpłatny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (więcej na ten temat kliknij TUTAJ), a od kilku lat dwa razy w roku, organizowana jest zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

     Nadleśnictwo Międzyrzecz podjęło restrykcyjne kroki w walce z tym procederem i na terenie naszej gminy zainstalowało kilka mobilnych kamer. Smutnym jest fakt, że w trosce o naszą przyrodę, trzeba używać aż tak restrykcyjnych metod.

    Dbajmy o nasze otoczenie i korzystajmy z uroków przyrody i terenów w których mamy przyjemność mieszkać.