DNI PRZYJACIÓŁ LASU

image_pdfimage_print

Dni Przyjaciół Lasu w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej.

U nas lasów wiele! Poznajcie je młodzi przyjaciele!

Dni Przyjaciół Lasu w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej

W tym roku, po raz pierwszy, Towarzystwo Przyjaciół Lasu zorganizowało ogólnopolską akcję zatytułowaną „Dni Przyjaciół Lasu”, mającą na celu wzbogacenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat polskich lasów oraz ludzi, którzy o nie dbają.

Działania zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Wśród 3010 placówek, które zaangażowały się w tę akcję, znalazła się również nasza szkoła.

Organizatorzy przedsięwzięcia przygotowali konkursy dla każdej grupy wiekowej. Uczniowie z klas I-III ze szkół podstawowych wykonywali pracę plastyczną na temat „Drzewa naszych lasów”. W szkolnym etapie konkursu wzięło udział aż 43 uczniów. Prace oceniane były przez szkolną komisję konkursowa, której przewodniczącą była pani dyrektor Brygida Konieczna, a członkami: p. Grażyna Gnybek, p. Lucyna Krzysztof i p. Anna Materna. Każdy uczeń wykonał przemyślaną, zgodną z tematem i bardzo staranną pracę. Jednak zgodnie z wymaganiami Towarzystwa Przyjaciół Lasu w ogólnopolskim etapie konkursu mogła pojawić się tylko jedna praca reprezentująca całą naszą placówkę. Zwycięzcą szkolnego etapu został Hubert Napierała, uczeń klasy II a, któremu bardzo serdecznie gratulujemy. Pozostałe prace można zobaczyć w gablotach w budynku naszej szkoły.

To jednak nie koniec działań związanych z „Dniami Przyjaciół Lasu”. Już niebawem na szkolnym korytarzu pojawią się fotografie drzew wraz z krótkimi informacjami na ich temat. Wszystko to ma pomóc uczniom w dokładniejszym poznaniu najczęściej występujących gatunków drzew. 22. kwietnia br., na terenie naszej szkoły, odbędą się Lokalne Obchody Dni Przyjaciół Lasu. W tym dniu będziemy gościć ludzi, którym bardzo bliskie są lasy. Po uroczystym apelu uczniowie z klas I-III udadzą się na grę terenową, w trakcie której będą mieli możliwość zweryfikowania swojej wiedzy o drzewach występujących w naszych lasach. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy do włączenia się w nasze obchody.

Koordynator projektu: Anna Materna