Dni Przytocznej 2017

image_pdfimage_print

WYNIKI PRZEPROWADZONYCH KONKURSÓW PODCZAS DNI PRZYTOCZNEJ – ŚWIĘTA POMIDORA – DOŻYNEK GMINNYCH

W dniu 18.08.20017r. komisja w składzie: Tomasz Królikowski, Maria Romanowska, Agnieszka Matusiewicz, dokonała oceny potraw pomidorowych, chlebów oraz ciast i w wyniku dokonanej oceny wyłoniono laureatów:

W konkursie „Najsmaczniejsza Potrawa Pomidorowa”:
miejsce I : Pani Sylwia Materna, Chełmsko „Zapiekana pierś w pomidorach”
miejsce II : Pani Magdalena Tymeczko, Chełmsko „Faszerowane polędwiczki w pomidorach”
miejsce III : Pani Joanna Piotrowska, Przytoczna „Pomidorowa niespodzianka”
Komisja postanowiła przyznać wyróżnienie dla Pani Ewy Bielat, Wierzbno za „ … sok Pomidorowy”

W konkursie „ Najsmaczniejsze Ciasto”:
miejsce I : Pani Marta Szabat, Przytoczna „Ciasto Bezowe”
miejsce II : Pani Joanna i Lena Dyczko, Międzyrzecz „ Leśny Mech”
miejsce III : Pani Olga Kłosowska, Przytoczna „Sernik z solonym karmelem”
Wyróżnienie otrzymało ciasto „ Tort owocowy” Pani Olgi Kłosowskiej z Przytocznej.

W konkursie „Najsmaczniejszy Chleb Dożynkowy”:
miejsce I : Pani Joanna i Lena Dyczko, Międzyrzecz „Piwny chleb z suszonymi oliwkami i pomidorami”
miejsce II : Pani Danuta Sroka, Przytoczna  „Chleb na zakwasie z suszonymi pomidorami”
miejsce III : Pani Joanna Piotrowska, Przytoczna „ Chleb pszenny”
Wyróżnienie dla Pani Jolanty Pradeli za „Chleb na naturalnym zakwasie z czarnuszką”

W dniach 16-17.08.2017 r. komisja w składzie Sylwia Szlachetko, Krzysztof Cebula, Monika Piechowiak dokonali oceny zagród wiejskich.

W kategorii: posesja
Miejsce I : Pani Agnieszka Kaźmierczak
Miejsce II : Pani Halina Ciesiółka
Miejsce III : Pani Teresa Łankiewicz

W kategorii balkon
miejsce I : Pan Franciszek Karczmit
miejsce II : Pani Regina Jarosz
miejsce III : Pani Jolanta Nalepa

W kategorii blok
miejsce I : blok Głowna 56
miejsce II : blok Gajowa 1
miejsce III : blok Gajowa 3

W konkursie na „Najpiękniejszą Iluminację Świetlną”
komisja w składzie Marcin Kułak, Monika Piechowiak i Krzysztof  Cebula wyłoniła laureatów konkursu.
miejsce I : Kinga i Przemysław Górniak
miejsce II : Robert Presz
miejsce III : Halina Nieckarz

W konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”
komisja w składzie Ewa Barska, Monika Pukszta i Jerzy Kopeć  dokonali oceny wieńcy dożynkowych w dwóch kategoriach wieniec tradycyjny i współczesny.

Wieniec tradycyjny
miejsce I : Twierdzielewo
miejsce II : Stryszewo
miejsce III : Goraj
wyróżniono :
Chełmsko
Przytoczna
Rokitno
Lubikowo
Strychy

Wieniec współczesny
miejsce I : Nowa Niedrzwica
miejsce II : Krobielewo
miejsce III : Krasne Dłusko
wyróżniono :
Gaj-Poręba
Wierzbno
Dębówko