DOŻYNKI WIEJSKIE W SOŁECTWIE ROKITNO

image_pdfimage_print

     

  Sobota 31 sierpnia br. obfitowała w ważne i doniosłe wydarzenia w sołectwie Rokitno.

 

     Sobota 31 sierpnia br. obfitowała w ważne i doniosłe wydarzenia w sołectwie Rokitno. Najpierw nastąpiło długo oczekiwane otwarcie i poświęcenie kompleksu sportowego. W tym doniosłym wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Przytoczna Pan Bartłomiej Kucharyk, Zastępca Wójta Pani Agnieszka Śnieg, Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Barski, Radni Forum Gminy Przytoczna: Pan Mieczysław Lewko, Pan Mirosław Romanowski, Pan Konrad Golec, Pan Michał Chmara, Radni PSL: Pan Józef Tarasiewicz i Pan Jacek Leśny, sołtys wsi Rokitno Pan Zbigniew Piekarski,  Księża posługujący w rokitniańskim Sanktuarium: Ks. Kustosz Józef Tomiak, Ks. Marcin Kliszcz, Ks. Andrzej Wawrzysiuk oraz licznie zgromadzone dzieci, młodzież i mieszkańcy Rokitna. Po inauguracyjnych meczach towarzyskich w siatkówkę, udaliśmy się na Mszę Św. dziękczynną, by podziękować Bogu za szczęśliwie zebrane plony z tegorocznych żniw.

   Następnie wszyscy zebrani w świetlicy wiejskiej, przeszło 90 osób, wspólnie świętowaliśmy przy suto zastawionych stołach, o co skrzętnie zadbały Panie z rokitniańskiego Stowarzyszenia i bawiliśmy się wraz z zespołem muzycznym Capri do późnych godzin nocnych. Uroczystość dożynkowa została w pełni sfinansowana z środków Funduszu Sołeckiego.

    Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do uświetnienia imprez i zaszczyciły nas Swoją obecnością – serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                                                                                                                 W imieniu sztabu organizacyjnego

                                                                                                  D.Szczyszyk

fotorelacja: Sanktuarium w Rokitnie