DWA WICEMISTRZOSTWA POLSKI DLA „NOWINKI”

image_pdfimage_print

Dwa Wicemistrzostwa Polski – to sukces tancerek z zespołu „Nowinka” podczas Krajowych Mistrzostw IDO.

 

   Dwa Wicemistrzostwa Polski – to sukces tancerek z zespołu „Nowinka” podczas Krajowych Mistrzostw IDO (International Dance Organization)  Disco Freestyle, Street Dance Show, które odbyły się w dniach 14-15 marca w Karczewie, koło Warszawy. Tancerze aby wziąć udział w mistrzostwach musieli zacząć swoją podróż już o 23:00 aby dotrzeć na miejsce przed rozpoczęciem przedsięwzięcia. Na szczęście spokojna droga pozwoliła naszym uczestnikom na odpoczynek, po którym gotów byli stanąć do walki z najlepszymi tancerzami z całej Polski.

   To najważniejsze zawody, bo są eliminacjami do Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata. Zespół Nowinka reprezentował się w trzech kategoriach tanecznych: Disco solo Freestyle , Street Dance Show solo oraz Formacji Street Dance Show powyżej 16 lat. Jako pierwsza na parkiecie około godzi.  9:00 zaprezentowała się nasza solistka Aurelia Mierzejewska w kategorii Disco solo Freestyle. Jak to bywa na tego typu imprezach konkurencja była ogromna. Po wyczerpujących prezentacjach tanecznych ostatecznie Aurelia stanęła na podium zajmując III miejsce oraz otrzymała nominację do Mistrzostw Europy i Świata. Nasza solista zaprezentowała się jeszcze w kategorii Street Dance Show solo gdzie w finale wytańczyła bardzo wysokie IV miejsce.

    Najważniejszą  kategorią, w której braliśmy udział to Formacje Street Dance Show. Tancerze przygotowywali się do Mistrzostw Polski  ciężko trenując przez całe ferie. Codzienne treningi, ciężka i żmudna praca, były przygotowaniem do walki o najwyższe laury. Wszystkim uczestnikom towarzyszył ogromny stres, ponieważ był to ich pierwszy występ w tej dyscyplinie tanecznej  jako formacja, gdzie zaprezentowali się w połączonym składzie tancerzy ze Skwierzyny i Przytocznej. Część tancerzy po raz pierwszy wzięła udział w tak dużej  i prestiżowej imprezie.

 Po prezentacji przyszedł czas na ogłoszenie finałowych wyników. Niedowierzanie oraz łzy wzruszenia i szczęścia towarzyszyły naszym tancerzom kiedy prowadzący ogłosił, iż III miejsce wędruje  do Zespołu „NOWINKA”. Niemożliwe stało się rzeczywistością. Stanęliśmy na podium obok Formacji z Warszawy oraz Opola. Tym samym teoria znalazła swoje odzwierciedlenie w praktyce. Żmudne i wyczerpujące treningi opłaciły się.

   II Wicemistrzostwo Polski oraz brązowe medale, które zawisły na szyjach powędrowały do tancerzy ze Skwierzyny i Przytocznej. Choreografia „Omen”  przygotowana  przez Manuelę  Mamys  dostała jednocześnie nominację do Mistrzostw Europy i Świata. A więc  już w czerwcu wybieramy się na Mistrzostwa Europy , a we wrześniu – mamy nadzieję – także na Mistrzostwa Świata.