Z WIZYTĄ W NASZEJ GMINIE

image_pdfimage_print

Senator RP Helena Hatka przyjęła zaproszenie wójta Bartłomieja Kucharyka i w miniony wtorek odbyła roboczą wizytę w naszej gminie. 

 

     Senator RP Helena Hatka przyjęła zaproszenie wójta Bartłomieja Kucharyka i w miniony wtorek odbyła roboczą wizytę w naszej gminie. Prezentację gminy rozpoczęliśmy od pobytu w ośrodku zdrowia. Rozmowa z pacjentami, lekarzami i poznanie oddolnych problemów służby zdrowia to tzw. konik Pani Senator, wynikający z wcześniej wykonywanej pracy (szef oddziału lubuskiego NFZ, wojewoda lubuski), a obecnie członek parlamentarnej Komisji Zdrowia. Helena Hatka podkreśliła duże starania władz gminy związane z trwającymi remontami budynku, które pozwoliły na podpisanie kontraktu z NFZ na świadczenia rehabilitacyjne, co mimo osobistych starań senator, nie udało się wielu gminom, w szczególności z południa naszego województwa. Kolejnym punktem wizyty były inwestycje kanalizacyjne, które mają umożliwić m.in. utworzenie strefy przemysłowej KSSSE. Wójt gminy prowadzi już zaawansowane rozmowy z właścicielem gruntu: Agencją Rynku Rolnego, a w kontrakcie lubuskim walczymy o środki na uzbrojenie terenu. Inwestycje w turystykę to następny przystanek naszego rekonesansu. Była wojewoda była pod ogromnym wrażeniem jakości materiałów, z których zostały wykonane pomosty. Po grząskim i błotnistym terenie placu budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Lubikowie przyszedł czas na Rokitno, chwilę modlitwy w sanktuarium i gościnę w Domu Seniora Pogodna Jesień. To kolejna inwestycja dzięki wsparciu środków unijnych, a zrealizowana przez Państwo Anettę i Krzysztofa Marynowskich. Przykład tej inwestycji pokazuje, że środki unijne wbrew pozorom nie leżą na ulicy, ale tylko odważni i zdeterminowani mogą po nie sięgnąć, poprawiając w ten sposób życie wielu mieszkańców. Obiekty oświatowe i starania gminy o fundusze na poprawę infrastruktury edukacyjnej to temat, który senator Hatka wspiera od samego początku. W dniu dzisiejszym nie mogliśmy ominąć tych tematów i podzielić się dotychczasowymi osiągnięciami. W trakcie spotkania z członkami Klubu Seniora Feniks, senator Hatka wiele opowiadała o swojej pracy. Gromkimi brawami seniorzy przyjęli zaproszenie do Warszawy na zwiedzanie sejmu i senatu. Ostatnim przystankiem tego jakże intensywnego dnia była prezentacja Firmy Mib-Pol i nowoczesnych technologii produkcyjnych stosowanych w tym zakładzie. Prezes Mariusz Szczęsny przedstawił proces produkcji i omówił kolejne plany rozwoju i rozbudowy firmy.

    Senator RP Helena Hatka nie ukrywała swojego zachwytu tym, co zobaczyła. Jak wielokrotnie podkreślała, jest bardzo dumna z faktu, iż Przytoczna z prowincjalnej gminy gdzieś na końcu województwa, wyrasta na lidera w pozyskiwaniu środków unijnych i inwestycyjnych w województwie. Słychać o nas coraz częściej w regionie, tylko i wyłącznie w dobrych aspektach. O tym, że w ostatnich czterech latach doskonale wykorzystaliśmy środki unijne Helena Hatka podzieliła się na swoim profilu społecznościowym facebook.

     Dziękujemy za słowa wparcia, uznania i dotychczasową parlamentarną pomoc w realizacji strategicznych inwestycji dla naszej gminy.