DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ

image_pdfimage_print

9 października w Szkole Podstawowej w Przytocznej uczniowie i nauczyciele brali udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej. O godzinie 10 w Domu Kultury rozpoczęła się akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Pierwszym punktem programu było spotkanie z poezją zaproponowane przez Mały Samorząd Uczniowski. Dzieci z klas młodszych wyrecytowały wiersze z podziękowaniami i życzeniami dla swoich nauczycieli, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami publiczności.

Kolejną atrakcją było przedstawienie pod tytułem „Na falach edukacji”, którego autorami byli członkowie Samorządu Uczniowskiego. Zgromadzeni goście mieli okazję przeżyć niezapomnianą przygodę śledząc akcję spektaklu, przedstawiającego niezwykły rejs statkiem, na który wybrali się nauczyciele i uczniowie z pewnej szkoły. Punktem kulminacyjnym była katastrofa statku, spowodowana zderzeniem z górą lodową. Na szczęście nikomu nie spadł włos z głowy. Wspólne starania podróżujących, którzy znaleźli się na pokładzie doprowadziły do przeprowadzenia skutecznej akcji ratunkowej zakończonej puentą wygłoszoną dumnie przez jednego z uczniów: „I po raz kolejny przekonaliśmy się, że uczniowie bez nauczycieli i nauczyciele bez uczniów żyć nie mogą!”

Ostatnim elementem akademii były wywiady, które przeprowadzili uczniowie z Samorządu Uczniowskiego ze swoimi kolegami i koleżankami. Zgromadzeni w Domu Kultury goście mieli okazję dowiedzieć się, co o pracy nauczyciela sądzą uczniowie różnych klas.

Nie był to jednak koniec atrakcji przewidzianych na ten szczególny dzień. Po powrocie do szkoły w hali sportowej odbył się wyjątkowy mecz piłki ręcznej. Po przeciwnych stronach stanęły drużyny… uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Spotkanie było rewelacyjną okazją do wspaniałej zabawy, integracji zespołów dwóch szkół oraz promocji aktywnego stylu życia.

                                                               Opiekun SU

                                                                                                                                                             Natalia Baran