DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

image_pdfimage_print

04 czerwca 2014r. Przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców z okazji ich święta w wirtualną podróż po Europie, przedstawiając charakterystyczne elementy danego kraju.

 

    04 czerwca 2014r. Przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców z okazji ich święta w wirtualną podróż po Europie, przedstawiając charakterystyczne elementy danego kraju.

    Grupa Skrzatów wyruszyła z Polski i w rytmie krakowiaka zabrała gości do przepięknego Krakowa. Następnie przewodnik przewiózł Rodziców do Austrii, gdzie „Motylki” przypomniały znaną i bardzo lubianą przez mieszkańców tego kraju zabawę ludową „Trzy kurki”. Z cudownej Austrii grupa Biedronek zaprosiła w dalszą podróż do Francji. Tam w Paryżu dziewczynki pokazały, jak się tańczy kankana. Po tak energicznym zwiedzaniu Francji, Muchomorki przygotowały chwile ciszy i relaksu przy dźwiękach włoskiego menueta. Chłopcy z tej grupy, nie zastanawiając się zbyt długo, zabrali swoich tatusiów do Niemiec. I jak to w podróży bywa: coś się zepsuje, coś nas zaskoczy, jednak w ojczyźnie J. S. Bacha, przy jego utworach każdą awarię tata zdoła naprawić. To nie koniec podróży. Tym razem grupa Misiów znalazła się w Grecji, gdzie podziwiano piękne widoki, ciepłe morze i złocisty piasek, a taniec Zorba porwał nogi do pląsów. Ostatni kraj, jaki rodzice zwiedzili to Rosja, w którym chłopcy z grupy Biedronek żywym krokiem zatańczyli kazaczoka. I choć taki wypad to na razie tylko fikcja, to za kilka lat dzieci, gdy będą duże, zasponsorują rodzicom piękne podróże. Miło będzie powspominać, że myśl o wojażach zrodziła się już w przedszkolu. 

     Jeszcze raz życzymy wszystkim MAMOM i TATOM dużo radości i zdrowia. 


Przedszkole Gminne

„Kasztanowa Kraina”
w Przytocznej