DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

image_pdfimage_print

5 listopada 2012 r. w  Kasztanowej Krainie obchodziliśmy „Dzień Postaci z Bajek”,zamiast Pań pojawiły się w postacie z bajek.

 

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni oraz budzą zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Każde pokolenie ma swojego ulubionego bohatera np. Reksia, Żwirka i Muchomorka, Maję, Smerfy czy Kopciuszka. Ale to od nas, dorosłych zależy  jakich wzorców do naśladowania dostarczymy najmłodszym.

5 listopada 2012r.

w naszym Przedszkolu obchodziliśmy

„Dzień Postaci z Bajek”

Tego dnia zamiast Pań pojawiły się w Kasztanowej Krainie postacie z bajek. Zadaniem  Przedszkolaków było rozpoznać kto to jest i z jakiej bajki pochodzi. Ponadto maluchy rozwiązywały zagadki, pokonywały przeszkody oraz odgrywały rolę ulubionej postaci. Na zakończenie rysowały ciekawe scenki z bajek. To spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe, a przecież takie są podstawowe założenia pracy z dziećmi w przedszkolu.