DZIEŃ STRAŻAKA

image_pdfimage_print

Gminne obchody Dnia Strażaka były doskonalą okazją do przekazania samochodu pożarniczego dla jednostki OSP Nowa Niedrzwica.

   Już drugi rok druhowie z naszej gminy wspólnie świętują dzień swojego patrona – św. Floriana. Uroczystości nie mogły rozpocząć się bez upamiętnienia tych, których nie ma już pośród nas. Zostały zatem złożone kwiaty i znicze na gminnych cmentarzach. O godzinie 12.00 w bazylice w Rokitnie rozpoczęła się uroczysta Msza św., celebrowana przez wszystkich proboszczów naszych parafii.  Ksiądz Józef Tomiak odebrał z rąk ks. Biskupa Stefana Regmunta nominacje na gminnego kapelana strażaków.

Po posiłku w rokitniańskich ogrodach wszystkie zastępy udały się do Nowej Niedrzwicy, gdzie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze. To wydarzenie poprzedziło poświęcenie i przekazanie jednostce OSP Nowa Niedrzwica samochodu pożarniczego GBA. Auto w 2007 roku przeszło kapitalny remont i wzbogaciło się o nową zabudowę. Jak mówią sami strażacy: bez cienia wątpliwości auto posłuży długich kilka lat. Prezes Gminny uroczyście podziękował sponsorom i osobom, które od lat przyczyniają się do rozwoju naszych jednostek, a są nimi: Jerzy i Anna Pacan, Krzysztof Strug, GBS Międzyrzecz/o Przytoczna, Mariusz Szczęsny.

   Słowa podziękowania należą się również Pani sołtys Żanecie Wronie i radnej Jadwidze Pietrzak, które wspólnie z wieloma osobami zadbały o poczęstunek dla wszystkich uczestników strażackiego pikniku.

Klasyfikacja zawodów ukształtowałą się następująco:

Drużyny męskie:

1. OSP Przytoczna 1

2. OSP Goraj 1

3. OSP Goraj 2

4. OSP Rokitno

5. OSP Przytoczna 2

6. OSP Nowa Niedrzwica

MDP

1. OSP Nowa Niedrzwica

2. OSP Przytoczna

Wśród pań bezkonkurencyjne okazały się druhny z OSP Przytoczna.

foto: Piotr Jeske