EDUKACJA REGIONALNA O SMAKU POMIDORÓW

image_pdfimage_print

Polonistyczny projekt edukacyjny czas zacząć

Projekt edukacyjny to niezwykle korzystny i skuteczny sposób zdobywania wiedzy i doskonalenia umiejętności. Jego zalet jest bardzo wiele.

Uczestnicy działań projektowych uczą się pracować w grupie. Poznają świat poza murami szkoły. Widzą, że łączenie treści z różnych przedmiotów może być fascynującą przygodą.

To tylko niektóre z korzyści, jakie daje projekt edukacyjny. Warto skorzystać z jego bogactwa. Wiedzą o tym nasi piątoklasiści, dlatego bardzo chętnie przyszli na pierwsze spotkania. Najpierw w sposób twórczy określiliśmy, czym chcemy się zajmować. Postanowiliśmy zrealizować projekt o… jedzeniu.

Będzie on potraktowany bardzo szeroko. Nie możemy zdradzić wszystkich naszych zamierzeń, ale z przyjemnością informujemy, że pierwsze projektowe przygody mamy już za sobą.

Bardzo dziękujemy Państwu Sewruk za gościnę. Tę wizytę zapamiętamy długo. Dowiedzieliśmy się, jaką drogę muszą przebyć pomidory, zanim znajdą się na naszych stołach. Obejrzeliśmy maszyny rolnicze i zostaliśmy zapoznani ze sposobem ich działania. Na koniec Pani Ania poczęstowała nas pysznym i orzeźwiającym sokiem pomidorowym. Dostaliśmy też kilka tych wyjątkowych owoców w prezencie.

Nasza gmina jest królestwem pomidorów. Możemy być z nich dumni. Wiemy, że wyjeżdżają do Międzychodu i stają się częścią wyśmienitych przetworów: keczupów i przecierów. Przytoczna ma wyśmienity pomidorowy smak.

Koordynator projektu: Renata Pałka