FESTYN RODZINNY W WIERZBNIE

image_pdfimage_print

Wyjątkowy dzień

   W ciągu całego roku jest mnóstwo dat, które można uznać za wyjątkowe – święta państwowe, święta kościelne, nasze prywatne uroczystości… Jest jednak taki dzień, który bezapelacyjnie można uznać za najważniejszy. Mowa oczywiście o Dniu Mamy. A skoro dzień jest wyjątkowy, to wymaga równie wyjątkowej oprawy. I o nią właśnie zadbaliśmy w ostatni piątek. W tym roku terminarz ułożył się dla nas niezwykle korzystnie i pozwolił w jednym czasie uczcić Dzień Mamy, Taty i Święto Szkoły. Wszystko odbyło się pod hasłem „Szkolny Festyn Rodzinny”.

   Przygotowania rozpoczęły się jednak zdecydowanie wcześniej. Panie uczące w klasie pierwszej i drugiej – Pani Ania Zaborska i Pani Jola Hała zajęły się oprawą artystyczną; przygotowały przezabawne przedstawienie, w którym opowiedziały historię typowej rodziny z mamą w roli księżniczki. Później wysłuchaliśmy przemówienia Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim za przybycie, wysłuchaliśmy zaproszonych gości, którzy okazali wdzięczność za możliwość uczestniczenia w tej wyjątkowej uroczystości.

   Następnie mogliśmy obejrzeć prezentację wszystkich klas, które uczą się w naszej szkole. Przedszkolacy z grupy Biedronek zaprezentowali się w piosence- „Jedzie pociąg z daleka”, a grupa Pszczółek pokazała układ taneczny do piosenki- ”Chocolate”. Pierwszoklasiści zaśpiewali piosenkę o dziwoludku, który okazał się żabą, drugoklasiści pięknie wykonali układ do „Tańca belgijskiego”, a Uczniowie klasy trzeciej pochwalili się swoimi lingwistycznymi zdolnościami w anglojęzycznej piosence o pogodzie. Starsze Dzieci przygotowały się równie sumiennie. Czwartoklasiści zaśpiewali piosenkę „Prawie dorosły walczyk”, w której pożegnali się z atrybutami dzieciństwa – przytulankami, lalkami, skakankami i zadeklarowali, że zamierzają godnie stawiać czoła życiu pozbawionemu krasnoludków i wróżek. Piąta klasa postanowiła pokazać swoje wszechstronne talenty – zadeklamowała wiersze dla mamy i taty oraz zaprezentowała ciekawy układ choreograficzny. Uczniowie najstarszej klasy zaśpiewali natomiast publiczności- „Hymn Kibica”, którego są współautorami i który zajął czołowe miejsce w konkursie na hymn zachęcający od rywalizacji fair play.

   Po oficjalnej części przyszedł czas na zabawę. Były wspólne tańce, konkursy, grillowane kiełbaski, pyszne ciasta, o które zadbali nasi Drodzy Rodzice. Największym powodzeniem cieszył się jednak popcorn, który przyrządzany był w specjalnie sprowadzonej na tę okazję maszynie. Każdy z zaproszonych gości miał możliwość obejrzenia i kupienia prac plastycznych, które były przygotowywane przez naszych Uczniów na lekcjach plastyki i zajęciach świetlicowych – zainteresowanie nimi przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Pogoda również nam dopisała; pomimo niepokojących prognoz przez cały dzień świeciło piękne, wiosenne słońce – śmiem twierdzić, że chyba na nie zasłużyliśmy…

   Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak ochoczo włączyli się w przygotowanie naszego festynu. Nie sposób wymienić tu każdego z Państwa z osobna, więc pozwolimy sobie na bardzo ogólne, ale równie szczere – DZIĘKUJEMY! Dziękujemy za wszystko – za pomoc, obecność oraz ogromne wsparcie. Bez Państwa to przedsięwzięcie nie miałoby szansy powodzenia.

Anna Baran