FREDROWSKA KOMEDIA W GIMNAZJUM

image_pdfimage_print

28 listopada 2013 r. w naszym gimnazjum odbyła się ogólnopolska akcja publicznego czytania, która dedykowana była autorowi wspaniałych komedii – Aleksandrowi Fredrze

 

FREDROWSKA KOMEDIA W GIMNAZJUM

   „Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich.

   W ubiegłym roku w naszym gimnazjum czytaliśmy „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.  Tegoroczna edycja dedykowana jest autorowi wspaniałych komedii – Aleksandrowi hrabiemu Fredrze.

   28 listopada w holu naszego gimnazjum  wyrosły mury starego zamku, a po szkole przez cały dzień przechadzały się postaci w XIX-wiecznych strojach. W tej scenografii nasi uczniowie zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom fragmenty fredrowskiej „Zemsty”. Prezentacje odbywały się na przerwach. Widownia z zainteresowaniem i rozbawieniem śledziła losy głównych bohaterów. Na zakończenie uczniowie zobaczyli scenę pisania listu przez Dyndalskiego w gwiazdorskim wykonaniu pani Danuty Szczyszyk – przewodniczącej Rady Rodziców oraz pedagoga szkolnego pana Mirosława Romanowskiego .

   Gratulujemy umiejętności recytatorskich oraz serdecznie dziękujemy za udział w akcji dorosłym i młodym recytatorom: Oliwii, Dagmarze, Paulinie, Marcie, Wiktorii, Asi, Denisowi i Bartkowi.

   Program został przygotowany przez Annę Doruch, Elżbietę Piątyszek oraz Dorotę Dymnicką. Organizatorki dziękują również za pomoc autorom scenografii – panom Mirosławowi Romanowskiemu i Wiesławowi Gniazdowskiemu.

   Już dziś zapraszamy za rok na kolejną odsłonę „Narodowego Czytania”.

źródło: Gimnazjum z oddziałami integracyjnymi im. Jana Pawła II w Przytocznej