GALA – WSPIERAMY MŁODE TALENTY

image_pdfimage_print

25 maja 2015r. w Międzyrzeczu odbyła się gala XXXIII edycji stypendialnej Koła Wspieramy Młode Talenty.  W uroczystości uczestniczyły uczennice naszej szkoły ze swoimi rodzicami, wychowawczyni p. A. Powązka-Słońska i dyr. Szkoły Mirosława Furmanek.

Pani Lidia Woźniak – przewodnicząca Koła, przedstawiła osiągnięcia młodych zdolnych z Powiatu Międzyrzecz, którzy również mogli zaprezentować się na scenie: w utworach lirycznych, instrumentalnych i układach tanecznych. Występy stypendystów, w tym piękny taniec Natalii i Nikoli, podziwiali zaproszeni goście: p. Mariusz Erdman – przewodniczący Lubuskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, Edward Fedko – radny Sejmiku Wojewódzkiego, Remigiusz Lorenz – burmistrz Międzyrzecza, Rafał Mikuła – wicestarosta Powiatu Międzyrzecz.

W gronie nagrodzonych gimnazjalistów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły:

Natalia Nadolna – za osiągnięcia literackie, taneczne, wysokie wyniki w nauce,

Sandra Ren – za osiągnięcia literackie, sportowe, ekonomiczne, wysokie wyniki w nauce.

Współpraca z Kołem Wspieramy Młode Talenty stała się tradycją naszej szkoły. Dzięki temu możemy pomagać uzdolnionej młodzieży rozwijać swoje pasje, zainteresowania, spełniać marzenia. Inwestycja w młode pokolenie to przecież inwestycja w przyszłość.

Gratulujemy Natalii, Sandrze oraz ich rodzicom. Gratulujemy nauczycielkom, które dostrzegły  talent u swoich uczennic, otoczyły je opieką, zaraziły pasją i wskazały drogę do sukcesu: p. Annie Doruch, p. E. Piątyszek, p. Annie Powązkiej-Słońskiej i instruktorce Zespołu Tanecznego „Nowinka” p. Manueli Mamys.