GMINNY DZIEŃ SENIORA

image_pdfimage_print

W dniu 8 października br. miały miejsce uroczyste obchody Gminnego Dnia Seniora. W sali na piętrze Domu Kultury  przygotowano dla wszystkich seniorów ,,prawdziwą ucztę” dla ciała i ducha.

 


Tradycyjnie drugi  tydzień  października upływa pod hasłem Lubuskiego Tygodnia Seniora. Szczególnie w tych dniach podejmowane są wszelkie inicjatywy promujące  aktywne uczestnictwo osób starszych w życiu rodzinnym, środowiskowym i społecznym.

Jak co roku w naszej gminie, z inicjatywy Wójta Gminy Przytoczna Bartłomieja Kucharyka w dniu 8 października miały miejsce uroczyste obchody Gminnego Dnia Seniora.

W sali na piętrze Domu Kultury  przygotowano dla wszystkich seniorów  ,,prawdziwą ucztę” dla ciała i ducha. Z programem artystycznym wystąpili prawdziwi górale z Zakopanego,  pani Ela Konieczna ze Skwierzyny oraz członkowie Klubu Seniora ,,Feniks”. Radosnym, wspólnym tańcom i śpiewom nie było końca.

W stronę seniorów płynęły serdeczne podziękowania i liczne słowa uznania. Jak ważne jest wspieranie  osób starszych  możemy się przekonać śledząc całoroczne inicjatywy i przedsięwzięcia podejmowane przez Klub Seniora ,,Feniks’ w Przytocznej pod kierownictwem Pani Prezes Henryki Żuk.

Wszystkim seniorom życzymy  zdrowia, pogody ducha i wielu lat życia,
wypełnionego radością i satysfakcją z przeżytych lat.
Cieszcie się szacunkiem i życzliwością spotkanych na co dzień ludzi,
a zdobyte przez Was doświadczenie i życiowa mądrość  niech służy innym.

źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej