GMINA PRZYTOCZNA PRZEKAZAŁA 14.736 ZŁ NA ORKIESTRĘ!!!

image_pdfimage_print

Jest druga niedziela stycznia. Na dworze ziąb, pada deszcz, szaleje wiatr. Wydawać by się mogło, że będzie trudno…  Ale nie u nas! 

 

 

GMINA PRZYTOCZNA PRZEKAZAŁA 14.736 ZŁ NA ORKIESTRĘ!!!

   Jest druga niedziela stycznia. Na dworze ziąb, pada deszcz, szaleje wiatr. Wydawać by się mogło, że będzie trudno…  Ale nie u nas!

   Gorąca atmosfera panowała już poprzedniego dnia. Od godziny 17-tej do późnych godzin wieczornych w hali sportowej odbywał się Turniej Piłki Siatkowej dla Dorosłych. Do boju stawiło się osiem drużyn, by dobrze się bawić, ale przede wszystkim, by wesprzeć Orkiestrę Jurka Owsiaka. Sportowa rywalizacja przyniosła zwycięstwo drużynie UM z Drezdenka, drugie miejsce wywalczył White Power z Międzyrzecza, trzecie miejscowa drużyna o tajemniczej nazwie PSNT. 

  W niedzielny poranek w sztabie zbierają się pozytywnie nakręceni wolontariusze, by w asyście zawsze chętnych do działania przytoczeńskich strażaków oraz nauczycieli wyruszyć z puszkami kwestarskimi  do wszystkich miejscowości naszej gminy.

   I tu kolejne zaskoczenie. Na przekór panującej aurze nad mieszkańcami naszej gminy unosi się aura życzliwości, zrozumienia i empatii. Wszyscy chętnie wspierają Orkiestrę i wrzucają złotówki do puszek. Duuużo złotówek!!! Liczenie w sztabie trwało jeszcze podczas koncertu. W efekcie statystyczny mieszkaniec naszej Gminy wrzucił do puszki 2,58 zł. Niemożliwe?! W Przytocznej wszystko jest możliwe!

 Tegoroczny finałowy koncert odbył się po kilku latach przerwy w pięknie wyremontowanym Domu Kultury. Już od dawna nasze finały to prawdziwe festiwale muzyki i tańca. Nie inaczej było w tym roku. Wspaniałe popisy taneczne dały zespoły: T-teens, Nowinka, grupa gimnazjalistek oraz najmłodsi uczestnicy – Grecy z Kasztanowej Krainy. Tanecznie zaprezentowały się panie ze Stowarzyszenia Przyjazna Wieś oraz zespół NNN, wokalnie – uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum.  Nie zawiedli też nasi przyjaciele z Domu Pomocy w Rokitnie.

   Na deser ekscytujące występy dały gwiazdy wieczoru: Kuba Molęda oraz Duo Rock, czyli Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło –  trzykrotni Mistrzowie Świata w Rock & Rollu Akrobatycznym. Oj, działo się, działo!

   Tradycyjnie już podczas finałów odbywają się licytacje. To element orkiestrowego grania, na który wielu czeka. Emocjonujące licytacje 33 przedmiotów zaowocowały kwotą 5.165 zł. Już po raz kolejny najwyżej, bo za 600 zł, zlicytowano zegar ścienny WOŚP, po 300 zł sprzedano dwie koszulki WOŚP oraz rzeźbę „Serce” wykonaną przez p. J. Kopecia.

   23 Finał zakończyliśmy łącząc się symbolicznie ze wszystkimi wolontariuszami przepięknym światełkiem do nieba.

   Takich efektów nie osiągnęlibyśmy, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, którym bardzo gorąco dziękuję.

   Przede wszystkim wolontariuszom i członkom sztabu. A są to:

wolontariusze: M. Dykszak, W. Filipiak, J. Gabryelska, J. Gierczyńska, K. Gierczyńska, P. Gniazdowska, O. Górniak, W. Górniak, K. Grzybowski, K. Kolasińska, D. Kolasiński, A. Kowalczyk, M. Krugiołka, P. Krutak, D. Kucharyk, P. Kukucka, N. Kukucka, N. Kulisz, K. Łazuka, K. Majchrzak, A. Majorek, W. Matusiewicz, A. Mądrowska, Sz. Mleczak, N. Nadolna, W. Nalepa, M. Okińczyc, D. Okraska, W. Pikus, J. Piotrowska, D. Pruchniewski, S. Ren, O. Rzepa, M. Szczepaniak, K. Szewczyk, J. Szwarc, D. Telma, N. Wąchalska i W. Woźniak,

sztab: Piotr Barski, Mirosława Furmanek, Konrad Golec, Piotr Jeske, Katarzyna Kolasińska, Elżbieta Piątyszek, Anna Powązka-Słońska, Agata Raciborska-Borowiec, Mirosław Romanowski, Agnieszka Środecka, Joanna Wrona oraz niżej podpisana.

    Serdecznie dziękuję:

  • Panu Piotrowi Barskiemu Dyrektorowi Domu Kultury oraz jego współpracownikom za współpracę i nieocenioną pomoc w organizacji koncertu,
  • Wójtowi Gminy p. Bartłomiejowi Kucharykowi za ufundowanie światełka do nieba i ciągłe wspieranie naszych działań,
  • Prezesowi OSP Panu Bogusławowi Chajdukowi i strażakom z Przytocznej, którzy od lat czuwają nad naszym bezpieczeństwem,
  • Panu Mariuszowi Szczęsnemu, Państwu Marynowskim, Żłobickim, oraz p. Maciejowi Rudnickiemu,
  • Gronu Pedagogicznemu SP w Wierzbnie oraz uczniom i nauczycielom SP w Przytocznej, którzy na rzecz WOŚP przekazali 565,17zł,
  • wszystkim wykonawcom koncertu i ich opiekunom

oraz tym wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do tego, by Orkiestra zagrała w Przytocznej.

23 Finał Wielkiej Orkiestry przeszedł już do historii, ale po raz kolejny umocnił w nas wiarę w to, że razem z mieszkańcami Naszej Gminy niemożliwe staje się możliwe!

Nie pozostaje nam nic innego, jak myśleć już o kolejnym Finale.


Do zobaczenia za rok!

Szef Sztabu

Dorota Dymnicka 

                                                                                                                                                                                                                      

foto: Piotr Jeske