GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

image_pdfimage_print

11 listopada  w  96 rocznicę  odzyskania przez Polskę niepodległości miały miejsce uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

 

   11 listopada w 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości miały miejsce uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

   Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Trójcy Św. w Przytocznej. Podczas mszy przez ks. Proboszcza Sławomira Kupca poświęcona została ,,ziemia” z byłego niemieckiego obozu zagłady w Majdanku oraz ,,ziemia” z pól bitewnych spod Głogowa – upamiętniająca Obronę Grodu w 1109 r. i ,,ziemia” ze Wzgórza Kahlenberg w Wiedniu – upamiętniająca Odsiecz Wiedeńską z 1683 r.

   Po Mszy Św. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbył się okolicznościowy koncert ,,Jeszcze Polska nie zginęła…”. Na wstępie wzruszające okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Przytoczna – Bartłomiej Kucharyk.

   Przed licznie zgromadzoną publicznością piękne widowisko zaprezentowali uczniowie placówek oświatowych z Gminy Przytoczna, Joanna Kwapisz-Barska, Bartłomiej Orzeł, Stanisław Węcłowski oraz Zespół „Nowinka”. Po koncercie w asyście pocztów sztandarowych – delegacje , władze samorządowe, harcerze i zuchy, strażacy OSP gminy Przytoczna oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy przemaszerowali pod pomnik, gdzie odbył się capstrzyk, uroczyste złożenie poświęconej ,,ziemi” i złożenie kwiatów przez delegacje.

Info: GOK