GMINNY PLENER MALARSKI

image_pdfimage_print

Na zaproszenie Wójta Gminy Przytoczna – Bartłomieja Kucharyka oraz  Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury- Piotra Barskiego od 4 do 13  września gościliśmy w naszej gminie dziesięciu malarzy artystów z całej Polski. 

 

   Na zaproszenie Wójta Gminy Przytoczna – Bartłomieja Kucharyka oraz  Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury- Piotra Barskiego od 4 do 13  września gościliśmy w naszej gminie dziesięciu malarzy artystów z całej Polski. Przez dziesięć plenerowych dni uwieczniali oni na płótnach urokliwe zakątki naszej gminy. Artyści chętnie odkrywali tajniki swoich technik malarskich i dzielili się  wiedzą z dziećmi i młodzieżą szkolną z naszych placówek oświatowych.

   W trakcie pleneru w holu Domu Kultury miała miejsce wystawa prac Mariana Wódkiewicza – ,,Św. Jan Paweł II” – portrety.

  Owocem pracy artystów  są  wspaniałe  dzieła obrazujące przyrodę i architekturę naszej gminy. Zostały one wyeksponowane podczas wernisażu, który miał miejsce dwunastego września w sali kameralnej Domu Kultury.

   Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc w zorganizowaniu pleneru Wójtowi Gminy Przytoczna- Bartłomiejowi Kucharykowi oraz Sołtysowi i Radzie Sołeckiej z Przytocznej, pani Ewie Barskiej- za zaangażowanie i opiekę merytoryczną oraz nauczycielom i uczniom placówek oświatowych za aktywne uczestnictwo w naszym wydarzeniu.