GORĄCZKA SOBOTNIEJ NOCY – 5 URODZINY NOWINKA PRZYTOCZNA

image_pdfimage_print

Nie milkną echa po wspaniałym koncercie urodzinowym Zespołu Tanecznego „NOWINKA”, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej.

TAKIEGO KONCERTU URODZINOWEGO JESZCZE NIE BYŁO!

Sala Gminnego Ośrodka Kultury wypełniona po brzegi, ogromny tort, ponad 150 artystów na scenie, prawdziwe gwiazdy i wspaniałe występy artystyczne. Tak Zespół Taneczny „NOWINKA” działający w Przytocznej świętował swoje 5. Urodziny.

W urodzinowym i dyskotekowym nastroju  Zespół  „NOWINKA” powitały zebranych  układem choreograficznym „D.I.S.C.O”. Podczas koncertu można było podziwiać żywiołowe inscenizacje, różnorodność tematyki tańca, wielką precyzję ruchów oraz popisy akrobatyczne w wykonaniu tych najstarszych jak i najmłodszych tancerzy Zespołu „NOWINKA”, którzy bardzo ciężko pracowali by przygotować taneczne show. Wspólnie z jubilatami wystąpili przyjaciele Nowinka ze Skwierzyny, Zespół Antrakt oraz gwiazdy wieczoru znani z programów telewizyjnych Taniec z Gwiazdami , You Can Dance czy Jak to melodia Nina Tyrka i Tomasz Barański. Koncert przeniósł nas w lata 70 i 80, niezawodny DJ Orzeł rozbawiał nas przez dwie godziny – bawiliśmy się w rytmach disco ale również nie zabrakło  wspomnień… wzruszeń i podziękowań.

– Wielkie ukłony dla Was i Waszych rodziców za ciężką pracę i wytrwałość. Nowinka to nie tylko taniec to największa rodzina w Gminie Przytoczna i jesteśmy z niej bardzo dumni. – powiedział Wójt Gminy Przytoczna.

Nie obyło się również bez podziękowań dla Kierownika Zespołu „NOWINKA” – Manueli Mamys, której za ciężką pracę dziękowali przybyli goście.

Dużym zaskoczeniem był występ niespodzianka przygotowany dla solenizantów. Rodzice dzieci tańczących w zespole oraz kadra Zespołu „NOWINKA” przygotowała specjalny układ choreograficzny „Mamma Mia” Było barwnie, wesoło i kolorowo. Ogromne zdziwienie a zarazem zachwyt towarzyszył zebranym na sali widowiskowej, gdy ujrzeli tę wesołą grupę na scenie, która małym podstępem wciągnęła do występu wójta Bartłomieja Kucharyka. Po zakończonym układzie braw nie było końca. Wspólnie z Nowinka na deskach GOK zatańczyły gwiazdy znane z telewizji Nina i Tomek zachwycili nas precyzją ruchu oraz magią tańca w tango i salsie.

Na sam koniec tanecznego święta wszyscy wykonawcy wystąpili we wspólnym układzie. Tuż po nim na scenę wjechał ogromny tort przygotowany ufundowany przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury oraz Przewodniczącego Rady Gminy.

Była to wspaniała i różnorodna tanecznie impreza. Przedstawiciele Stowarzyszenia „NEW DANCE” oraz rodzice włożyli wiele wysiłku aby przedsięwzięcie zyskało wysoki kunszt artystyczny nie tylko na scenie ale również od strony organizacyjnej.

W zgodnej opinii zaproszonych gości urodzinowy koncert był bardzo udany. Natomiast sami wykonawcy zgodnie podkreślili, że najważniejsze było to, iż wspaniała i wręcz rodzinna atmosfera pozwoliła na przebywanie razem, dzięki czemu mogli się cieszyć swoją obecnością i robić to co wszyscy kochają. Tańczyć!