Granice mojego języka są granicami mojego świata

image_pdfimage_print

Jak daleko sięga świat młodej gimnazjalistki – Pauliny Bartkowiak – przekonaliśmy się podczas Finałowej Gali Wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2012, który odbył się 10 maja  w Sulechowie.

 Jak daleko sięga świat młodej gimnazjalistki – Pauliny Bartkowiak – przekonaliśmy się podczas Finałowej Gali Wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2012, który odbył się 10 maja w Sulechowie. Do konkursu w kategorii gimnazjum przystąpiło 34 uczestników – zwycięzców eliminacji powiatowych z całego województwa. Troje z nich otrzymało tytuł LAUREATA – wśród nich to zaszczytne miejsce przypadło Paulinie. Rada Artystyczna konkursu była pod wrażeniem recytacji  naszej gimnazjalistki, która zaprezentowała  fragment powieści Małgorzaty Budzyńskiej „Ala ma kota”. Paulina ujęła ich nie tylko świetnym tekstem i doskonałą dykcją , ale pokazała w nim całą siebie i swój dystans do otaczającego świata. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Anna Doruch.

To najwyższe wyróżnienie, jakie można zdobyć w kategorii konkursu recytatorskiego. Serdecznie gratulujemy Paulince oraz opiekunce i życzymy dalszych sukcesów!