Infolinia Rzecznika Praw Obywatelskich

image_pdfimage_print

Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim  w Gorzowie Wlkp. informuje o uruchomieniu bezpłatnej Infolinii Obywatelskiej RPO.

Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców  w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. informuje, że od dnia 16.04.2012 r. działa bezpłatna Infolinia Obywatelska Rzecznika Praw Obywatelskich pod numerem 800 676 676.

Z Infolinią mogą połączyć się osoby z całej Polski zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i z telefonów komórkowych należących do wszystkich sieci: Orange, Play, Plus i T-Mobile.

Łącząc się z Infolinią Obywatelską każdy obywatel może uzyskać podstawowe informacje o prawach człowieka i kompetencjach RPO. Tą drogą można również dowiedzieć się wszystkiego o prawie antydyskryminacyjnym. Jeżeli sprawa nie jest związana z kompetencjami RPO, pracownicy Infolinii starają się udzielić informacji, gdzie można się z daną sprawą zwrócić, by uzyskać pomoc. Telefon obsługują doświadczeni pracownicy – pracownicy Wydziału Przyjęć Interesantów Biura RPO.

Bezpłatny telefon – Infolinia Obywatelska RPO jest czynny:

Poniedziałek       godz. 10.00 – 18.00

Wtorek – piątek   godz. 8.00 – 16.00