INFORMACJA DLA OSÓB PRACUJĄCYCH ZA GRANICĄ

image_pdfimage_print

Informacja na temat zwrotu podatku dla osób pracujących za granicą.

 

Zwrot podatku z zagranicy

Planujesz pracę za granicą? A może już tam pracowałeś? Nie zapomnij sprawdzić, czy nie nadpłaciłeś podatku dochodowego. Większość osób, które pracują za granicą po raz pierwszy płacą za wysokie podatki, ponieważ pracodawcy nie wiedzą, jaką stawkę podatkową wobec nich zastosować.

 

Średnia kwota zwrotu podatku to nawet 2290 zł.

Jak odzyskać podatek nadpłacony za granicą?

Osoby pracujące za granicą powinny przechowywać wszelkie dokumenty otrzymywane od pracodawcy, w tym i odcinki wypłat wynagrodzenia. Ważne jest również, aby zachowywać inne dokumenty niezbędne do zeznania podatkowego. Lista tych dokumentów zależy od danego kraju. Więcej informacji o tym, jakie formularze są wymagane w określonych krajach, można znaleźć na stronie www.odzyskajpodatek.pl.

Posiadając wymagane dokumenty, a przynajmniej znając przybliżone dochody i zapłacone podatki, zawsze możesz sprawdzić ile pieniędzy do zwrotu Ci się należy. Wystarczy, jeśli w tym celu skorzystasz z bezpłatnego kalkulatora podatkowego.
Należy jednak pamiętać, że będzie to szacunkowa kwota.

Ważne jest aby wiedzieć, że zwrotowi przysługuje tylko nadpłacona część podatku dochodowego.

Jeśli po obliczeniu stwierdzisz, że przysługuje Ci zwrot podatku, możesz się o niego starać zwracając się bezpośrednio do zagranicznego organu podatkowego albo do profesjonalnej firmy pośredniczącej, jeśli chcesz uniknąć biurokratycznej procedury.

Procedura zwrotu trwa średnio 3 do 6 miesięcy od momentu dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów. Zwrot podatku można uzyskać nawet za ostatnie 3-5 lat, w zależności od kraju, w którym pracowałeś.

Po otrzymaniu zwrotu nadpłaconego podatku z zagranicy, nie trzeba będzie płacić go w Polsce, ponieważ Rząd RP podpisał z wieloma krajami międzynarodowe Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania dochodów.

Nie zostawiaj swoich ciężko zarobionych pieniędzy za granicą!

Bezpłatne konsultacje dostępne:

– Telefonicznie +48 512585221 oraz +48 58 621 13 60
– Skype: rttax_poland
– Chat

– E-mail: poland@rttax.pl