IV ZJAZD RODZINNY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

image_pdfimage_print

18 maja 2015r. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej odbył się IV Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej pod patronatem J. E. Ks. Bp dr Stefana Regmunta, Pani Bogny Ferensztajn- Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz Pana Lesława Golba- Wójta Gminy Jerzmanowa, na którym po raz kolejny nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła Msza Św. W kościele pw. Wszystkich Świętych w Jerzmanowej. Podczas kazania mogliśmy przypomnieć sobie osobę naszego wielkiego przewodnika- Jana Pawła II. Księża wzywali do rozwoju duchowego i intelektualnego, nie zapominając również o sporcie. W myśl hasła przewodniego,, Sport narzędziem integralnego rozwoju człowieka” ukazali, że sport sam w sobie jest darem, z którego warto korzystać.

Po mszy odbył się uroczysty przemarsz do szkoły. W skład Pocztu Sztandarowego weszli Artur Kropidłowski, Natalia Kukucka oraz Sandra Ren. W sali gimnastycznej odbyły się wystąpienia zaproszonych gości oraz prezentacje gospodarzy zjazdu. Następnym punktem spotkania był turniej piłki nożnej. Naszą drużynę reprezentowali: Patryk Dobkiewicz, Błażej Lamcha Dominik Kolasiński, Patryk Ryczek, Jakub Krzystyniak, Dawid Kowalczyk, Bartek Kozioł, trener P. Witold Podkowińki oraz opiekun- P. Iwona Bigoraj. Chłopcy wykazali się niezwykłymi umiejętnościami i jestem pewna, że swoją grą zawstydzili niejednego przeciwnika. Niestety, nie był to ich szczęśliwy dzień i nie udało im się zdobyć miejsca na podium, ale to nie popsuło atmosfery, która towarzyszyła nam cały dzień. Między rozrywkami każdy uczestnik mógł się posilić, nabrać energii do dalszej zabawy, a także przyjrzeć się z bliska pokazowi strażackich umiejętności.

Na koniec odbyło się wręczenie dyplomów oraz pożegnanie uczestników zjazdu. Uważam ten dzień za bardzo udany i chciałbym, by takie uroczystości były organizowane częściej, gdyż łączą sferę duchową z rozrywką, co przyciąga młodzież i pozwala na pogłębienie wiary przy dobrej zabawie.

Sandra Ren