IX RODZINNY RAJD ROWEROWY

image_pdfimage_print

W dniu 7 czerwca 2014 r., w Gminie Skwierzyna odbędzie się IX Rodzinny Rajd Rowerowy Lokalnej Grupy Działania Działaj z Nami.

 

   W pierwszy weekend czerwca, w sobotę 7 czerwca miłośników dwóch kółek czeka nie lada atrakcja – IX Rodzinny Rajd Rowerowy LGD. Rowerzyści tym razem odwiedzą Gminę Skwierzyna.

   Kolejna edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego pozwoli wszystkim zainteresowanym na zapoznanie się z walorami naturalnymi Gminy Skwierzyna. Rowerzyści przejadą nowy trakt rowerowy, który wytyczono w Puszczy Noteckiej w ubiegłym roku. Utworzenie edukacyjnego szlaku pieszo-rowerowego dofinansowała Unia Europejska w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Uczestnicy Rajdu zapoznają się z całym szlakiem łączącym poprzez Puszczę Notecką Murzynowo i Krobielewko.
Trasa poprowadzona została drogami leśnymi o zróżnicowanej nawierzchni od gruntowej, poprzez szutrową i asfaltową. Pozwoli to na jej przejechanie wszystkim nawet najmniej doświadczonym rowerzystom. Dla uczestników organizatorzy przewidzieli koszulki oraz zestawy gadżetów turystycznych. W trakcie przejażdżki na uczestników będą czekać przekąski, a na zakończenie piknik na polanie przy świetlicy w Murzynowie.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w sobotę 7 czerwca 2014 r., po godz. 9.00 na parking przed świetlicą wiejską w Murzynowie przy ul. Sportowej 1.
Można będzie tutaj obejrzeć prawdziwe „zagęszczenie” projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej: wyremontowaną i wyposażoną świetlicę, plac zabaw, siłownię plenerową i wiatę do wspólnych zabaw, której oficjalne otwarcie zaplanowano również podczas zjazdu.
Przejedziemy wspólnie ok. 45 km (Murzynowo-Krobielewko-Murzynowo), kończąc zabawę wspólnym piknikiem ok. godz. 16.00 w Murzynowie.

   Impreza jest częścią ogólnopolskiej akcji zachęcającej do aktywności ruchowej Polska na Rowery, której patronuje „Gazeta Wyborcza” oraz portal www.polskanarowery.sport.pl.

   Uczestnictwo w rajdzie jest bezpłatne – prosimy rowerzystów o dojazd na miejsce zbiórki: Murzynowo, ul. Sportowa 1, parking przy świetlicy wiejskiej.

   Więcej informacji uzyskacie Państwo w LGD Działaj z Nami tel: 68 475 46 23 lub w Urzędzie Miejskim w Skwierzynie tel: 95 72 16 546.

 

Źródło: Urząd Miejski w Skwierzynie