„JADĘ NA ROWERZE SŁUCHAJ BYLE GDZIE…”

image_pdfimage_print

Tarcza, łuk, strzały, linka, taśma, paliki, stoliki, ławki, naczynia, grill, węgiel, podpałka, kiełbasa, bułki, napoje, słodycze, pompka, zestaw naprawczy oraz apteczka. To nie jest zestaw rzeczy, które należy przygotować na  wyprawę  wysokogórską, lecz ekwipunek, jaki zabrali ze sobą uczestnicy I Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który odbył się 30.04.2016r. W wyprawie wzięło udział czterdziestu miłośników przygód i przejażdżek rowerowych. Celem naszej ekspedycji było zbadanie mało znanych południowych krańców naszej gminy. Po załadowaniu sprzętu, punktualnie o 10.00 wyruszyliśmy w nieznane. Nasi przewodnicy prowadzili nas śródpolnymi drogami, wiodącymi przez  urokliwe zakątki naszej gminy oraz sąsiedniej gminy Pszczew. Wspinaliśmy się na wieżę widokową na górze „Trąbce”, skąd podziwialiśmy rozciągającą się na kilkadziesiąt kilometrów przepiękną panoramę Ziemi Lubuskiej. Po drodze mijaliśmy malowniczo położone jeziora: Lublikowskie, Czarne, Białe, Stołuń. Nad jeziorem Czarnym rozbiliśmy obozowisko: był to czas relaksu, regeneracji sił (kiełbasa z grilla, kawa, herbata), sprawdzenia stanu zdrowia (pomiar ciśnienia i poziomu cukru) oraz  wykazania się dodatkowymi umiejętnościami (poza jazdą rowerem): strzelaniem z łuku, grą w boule, skakaniem zespołowym na skakance.
Do Przytocznej wróciliśmy ok. godziny 14.00. Zanim oficjalnie zakończono rajd odbyło się wręczenie nagród za zajęcie czołowych miejsc w rozgrywanych po drodze konkurencjach oraz rozlosowano upominki niespodzianki za uczestnictwo w rajdzie. Nagrodzono również najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu.
Dziękujemy Sołtysowi i Radzie Sołeckiej Przytocznej za ogromną pomoc w organizacji rajdu, zakup upominków i przygotowanie poczęstunku, Pani Ewie Chwirot za dbałość o nasze zdrowie, członkom Szkolnego Koła Turystyki Rowerowej „Szprycha” działającego przy naszym Gimnazjum za pomysł i sprawną organizację rajdu.
Dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Przytocznej oraz Radzie Rodziców za włączenie się w organizację rajdu i zakup pamiątkowych  bandamek.

Do zobaczenia na rowerowych szlakach, bo „rower jest wielce OK…”

Opiekunowie SKTR
Mirosław Romanowski
Konrad Golec