Jubileuszowy turniej przyjaźni w Bucków

image_pdfimage_print

25 kwietnia o godzinie 9.30 rozpoczęła się wspólna rozgrzewka drużyn uczestniczących w zawodach sportowych szkół partnerskich z Buckow, Łagowa i Wierzbna. Były to jubileuszowe zawody, bo rozgrywane po raz 10-ty.

25 kwietnia o godzinie 9.30 rozpoczęła się wspólna rozgrzewka drużyn uczestniczących w zawodach sportowych szkół partnerskich z Buckow, Łagowa i Wierzbna. Były to jubileuszowe zawody, bo rozgrywane po raz 10-ty. W tym roku rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach lekkoatletycznych: skok w dal, rzut piłeczką i bieg na 50m. Zwycięzcą została reprezentacja Grundschule Bertolt Brecht z Buckow i ona to  zdobyła Puchar Przechodni . Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wierzbnie zajęła drugie miejsce.
Po ogłoszeniu wyników, część uczniów rozegrała miniturniej piłki nożnej, a pozostali im kibicowali. Koło południa uczestnicy spotkali się przy wspólnym posiłku. Była wtedy możliwość wypróbowania swojej znajomości języka niemieckiego. Następnie dzieci zwiedzały Buckow i po krótkim spacerze udały się w drogę powrotną. Finansowego wsparcia w pokryciu kosztów podróży do Buckow uczniom naszej szkoły udzieliła Jednostka Centralna Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży przy Euroregionie „Pro Europa Viadrina”.