KANDYDATKA DO TYTUŁU LUBASZANIN ROKU 2012

image_pdfimage_print

Instruktorka  „Nowinki” z Przytocznej walczy o tytuł Lubuszanina Roku 2012 roku.

Manuela Mamys walczy o tytuł Lubuszanina 2012 roku w plebiscycie „Gazety Lubuskiej”. Stowarzyszenie „NEW DANCE” z siedzibą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej zwraca się z prośbą o poparcie kandydatury. Aby zagłosować na Manuelę Mamys należy wysłać SMS na numer 72466 o treści mie.11 Konkurs trwa do 7 lutego 2013r. do godz. 23:59. 

Grupa taneczna Zespołu Tanecznego „Nowinka” prowadzona przez Manuelę Mamys powstała w Przytocznej 17 września 2012r. W zajęciach uczestniczą dzieci  i młodzież w wieku od 3 do 15 lat z terenu Gminy Przytoczna. Od samego początku zajęcia taneczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Obecnie uczęszcza na nie systematycznie ponad 50 dzieci i młodzieży, którzy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Dzięki uczestnictwu w zajęciach w Gminie wzrósł poziom zainteresowania tematyką tańca i akrobatyki wśród młodzieży. Początkujący tancerze znaleźli ciekawą formę spędzania wolnego czasu. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (poniedziałki i środy od godz. 16:00 do 18:30) na hali sportowej mieszczącej się przy Gimnazjum. Zapisy trwają cały rok.

Manuela od 10 lat jest instruktorem, choreografem i trenerem, a od ośmiu lat także Kierownikiem Artystycznym Zespołu „NOWINKA” ze Skwierzyny. Pod jej okiem w tej chwili swoje pasje i umiejętności rozwija ponad 120 dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 19 lat. Już wkrótce w Telewizji Polsat podczas III edycji programu „Got to Dance- Tylko Taniec”- będziemy mogli podziwiać układ choreograficzny w wykonaniu najstarszej grupy Zespołu przygotowany przez naszą pretendentkę do tytułu Lubuszanina 2012 roku.

Jej podopieczni to m.in.:

– dwukrotni Mistrzowie Świata Disco Freestyle,

– Mistrzowie Świata Street Dance Show,

– dwukrotni Wicemistrzowie Świata w Disco Freestyle,

– trzykrotni Mistrzowie Europy Disco Freestyle,

– pięciokrotni Mistrzowie Polski Formacji Rock ‚n’ Roll’a Sportowego.

– kilkanaście razy stawali na podium Mistrzostw Polski.

Aż 28 raz byli w kadrze narodowej reprezentując Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata rozsławiając miasto i powiat międzyrzecki.

Jest choreografem układów tanecznych, które zostały wyemitowane w ogólnopolskich programach telewizyjnych: „Got to Dance – Tylko Taniec”- Telewizja Polsat, „Mam Talent”- Telewizja TVN, „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”- Telewizja Polska 2. Od 16 lat jako tancerka i choreograf współpracuje z gwiazdą estrady dziecięcej Majką Jeżowską.

Koordynowała i współtworzyła międzynarodowe i krajowe projekty edukacyjne realizowane ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa dla młodzieży i mieszkańców województwa Lubuskiego, które wielokrotnie zyskały uznanie władz krajowych m.in.: Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej:

– „Dance- no Limits”- projekt polsko- czarnogórski (Czarnogóra 2010),

– „Latin Dance”- projekt krajowy (Polska 2011),

– „Dance- Passion and Life”- projekt polsko- słowacki (Polska 2012),

– „Danceship”- projekt polsko- słowacki (Słowacja 2013)

Współpracuje z wieloma instruktorami, choreografami oraz trenerami w Polsce i Europie.:

– Anna Bilibina- Sankt Petersburg (Rosja),

– Lenka Adarczenko- Briańsk (Rosja),

– Silvia Stefanikova- Trencin (Słowacja),

– Jiri Hais- Praga (Czechy),

– Nadzieja Szczepaniak, Kotor (Czarnogóra),

– Bartłomiej Kobylański, Zielona Góra,

– Grzegorz Płóciennik, Wrocław,

– Artur Niezgoda, Żagań.

Aby zagłosować na Manuelę Mamys należy wysłać SMS na numer 72466 o treści mie.11 Koszt sms-a 2,46 zł z VAT.