Kasztanowa Kraina

image_pdfimage_print

Przedszkolaki będą uczęszczać do „Kasztanowej Krainy”

 

Dnia 25 maja 2012 r. odbędzie się uroczyste nadanie nazwy dla Przedszkola Gminnego w Przytocznej. Wyboru nazwy „Kasztanowa Kraina” dokonano w drodze konkursu ogłoszonego wśród przedszkolaków, rodziców i pracowników przedszkola. Następnie Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Przedszkola zwróciła się z wnioskiem do Rady Gminy o nadanie nazwy dla placówki. Wnioskodawcy podkreślili, że nazwanie przedszkola sprawi, że będzie ono odróżniane w środowisku, zaznaczy swoją wyjątkowość, a przede wszystkim będzie nawiązywać do najbliższego dzieciom otoczenia. Dyrekcja i pracownicy przedszkola podkreślają, że  chcąc przekazać dzieciom klucz do twórczych poszukiwań, inspirację do działania należy dążyć do tego, by Kasztanowa Kraina była miejscem magicznym pozwalającym dziecku inaczej spojrzeć na to, co wydaje się trudne i nie do pokonania.

Dnia 26 kwietnia 2012r. Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy Przedszkolu Gminnemu w Przytocznej przy ul. Parkowej 7.

Majowa uroczystość w Kasztanowej Krainie wiąże się z jubileuszem istnienia Przedszkola w Przytocznej od 35 lat. Wraz z nazwą placówka wzbogaciła się o własny hymn i logo.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z przygotowań do uroczystości.