KILKA GROSZY RATUJE ŻYCIE

image_pdfimage_print

Ile może zmieścić się w świątecznym pudełku na prezenty? Mamy nadzieję, że społeczność naszej szkoły – rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy – udowodni, że da się tam włożyć wiele serca, miłości, uczucia i konkretnego wsparcia

 

   Ile może zmieścić się w świątecznym pudełku na prezenty? Mamy nadzieję, że społeczność naszej szkoły – rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy – udowodni, że da się tam włożyć wiele serca, miłości, uczucia i konkretnego wsparcia.

   Brzmi tajemniczo? Już spieszymy z wyjaśnieniem! Z inicjatywy pani Doroty Kmieciak – przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego i Joanny Kaczorowskiej – szkolnego pedagoga nasi uczniowie włączą się w tegoroczną akcję charytatywną UNICEF-u.

 Celem przedsięwzięcia jest zebranie środków finansowych na zakup niezbędnych szczepionek dla dzieci z Sierra Leone. Koszt jednej nie przekracza złotówki, ale to i tak zbyt wiele dla bezbronnych maluchów i ich matek, dla których jedynym świątecznym marzeniem jest ochrona życia i zdrowia. Funkcjonowanie w tamtym rejonie jest tak trudne, że co piąte dziecko nie dożywa szóstych urodzin. Możemy to zmienić!

   Wystarczy wykonać ozdobne pudełko, w które można zapakować świąteczny upominek. Zostanie ono zaprezentowane na specjalnej aukcji 18 grudnia w naszej szkole przed zebraniem z rodzicami.

   W każdym pudełku będzie włożona kartka z informacją, na co mają zostać przeznaczone pieniądze z jego zakupu, na przykład na szczepionkę przeciw polio lub urządzenie chłodzące do przechowywania tego drogocennego skarbu.

  Pani Dorota i pani Asia przygotowały dla uczniów specjalne spotkanie informacyjne na temat akcji. Mogli obejrzeć krótkie filmy o warunkach życia, szkole i pomocy medycznej w Sierra Leone. Wszyscy zobaczyli, że ich rówieśnicy z Afryki są zupełnie tacy sami – mają podobne zainteresowania i idoli tylko… żyje im się znacznie trudniej.

   Liczymy na to, że wkrótce powstanie wiele przepięknych pudełek, ze sprzedaży których uda się zakupić wiele szczepionek ratujących życie. Dajmy w prezencie swoje serce!     

Renata Pałka

źródło: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej