KLUB SENIORA „FENIKS” W WARSZAWIE

image_pdfimage_print

 

 

 

           Klub Seniora ,,FENIKS” w dniach 28.07. – 01.08.2015 r. wojażował do stolicy i okolic. Mimo, że byliśmy tam  pięć  lat temu, jednak zmiany zachodzące w Warszawie zachęciły nas do ponownego jej odwiedzenia. Byliśmy pięć dni   i każdego program był przebogaty. Oprócz tradycyjnego szlaku po murach obronnych , Starówce, Placu Zamkowym, Placu Piłsudskiego, Ogrodzie Saskim, parku i Pałacu Łazienkowskiego, zwiedziliśmy: Pałac w Wilanowie, zabytkowe kościoły, a szczególnie budującą się jeszcze Świątynię Opatrzności Bożej z panteonem sławnych Polaków.

            Największe wrażenie zrobiło na nas Muzeum Powstania Warszawskiego – miejsce, które każdy Polak zobaczyć powinien. Dla miłośników sportu zwiedzanie Stadionu Narodowego to była nie byle jaka gratka. Jako wzorowi obywatele usiedliśmy w ławach poselskich i senatorskich, aby zobaczyć w jakich warunkach pracują ci, na których głosowaliśmy. Większość z nas samolotem jeszcze nie leciał, ale zwiedzanie lotniska im. Fryderyka Chopina do tego nas zachęciło.. W drodze do i ze stolicy zwiedziliśmy zespół pałacowo – ogrodowy w Nieborowie, dworek w Żelazowej Woli i Sanktuarium w Niepokalanowie, związane ze Świętym Maksymilianem Kolbe.

           Mimo wieku daliśmy radę i wszyscy zdrowi wróciliśmy do domu. Organizacja tej wycieczki, to ogromny wysiłek i praca naszej szefowej Heni Żuk. Kolejny raz udowodniła,  jak wielkie ma serce, takt i wyrozumiałość dla nas. Za to wszystko JEJ DZIĘKUJEMY!!! Dziękujemy naszej minister finansów  Alinie Jasińskiej i oczywiście Wójtowi Gminy Przytoczna Bartłomiejowi Kucharykowi za wsparcie finansowe naszej eskapady .

                                                                                                                                                          W imieniu uczestników

                                                                                                                                                                          A.T.